Jihlava vyhrála i na Startu

15

Jihlavští udrželi neporazitelnost a berou další tři body.

Po půli nerozhodně

V Brně se utkaly dva celky s velmi dobrou formou. První branka padla ve 28. minutě hry, kdy po levém křídle unikl Svoboda a jeho centr Šteffl poslal parádní nůžkami za Šurkalu - 0:1. Domácí do přestávky stihli srovnat. Ve 41. minutě podnikli domácí rychlý brejk, Praks si míč navedl do středu hřiště a nádhernou bombou nazadní tyč srovnal - 1:1. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hosté po přestávce rozhodli

Vítěznou branku vstřelili hosté po hodině hry. Odražený míč si našel za velkým vápnem Šteffl a skákávý balon poslal tvrdou ránou přesně k tyči domácí brány - 1:2. Konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase matador Václav Koloušek, který zužitkoval rychlý brejk ve spolupráci s Látem - 1:3.

Start jede v posledním podzimním kole do Polné. Jihlava hraje doma se Žďárem.

TJ Start Brno
Libor Danihelka (trenér): Na velmi silného soupeře jsme se připravovali v týdnu nácvikem defenzivy. V prvním poločase jsme taktiku plnili až na obdrženou branku. Podařilo se nám vyrovnat po krásné akci Praksem. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v defenzivním rozestavění, ale bohužel jsme po hodině hry inkasovali druhý gól. Přes veškerou snahu se nám vyrovnat nepodařilo.

FC Vysočina Jihlava B
Michal Kadlec (trenér): S tříbodovým ziskem jsme spokojení. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Domácí vycházeli ze soustředěného bloku a nám v ofenzívě často scházela přesnost. Zápas moc šancí nenabídl, tudíž jsem rád, že jsme tentokrát byli gólově efektivní. Nerozházelo nás ani vyrovnání stavu těsně před přestávkou. Ve druhém dějství duel zlomil střelou ze střední vzdálenosti svojí druhou brankou Šteffl. Definitivní uklidnění přišlo až v první minutě nastavení, kdy brejk dva na jednoho zužitkoval Koloušek. Kluci za týmový a kompaktní výkon zaslouží pochvalu. Naše výhra byla zasloužená.

J. Šurkala [-] - T. Praks [-] , D. Lang [-] , D. Cupák [-] (68. P. Švancara [-] ) , T. Feik [-] , P. Svoboda [-] - L. Matyska [-] , P. Mach [-] , V. Ryšavý [-] (68. T. Mica [-] ) , M. Pařízek [-] (76. M. Krištof [-] ) - R. Chyla [-] (62. P. Musil [-] )

A. Jágrik [-] - D. Sargsyan [-] (78. J. Pavlas [-] ) , A. Trajkovič [-] , A. Kurtalič [-] (57. D. Crha [-] ) , M. Koubek [-] , A. Ritter [-] (70. J. Urbánek [-] ) , K. Pojezný [-] , D. Šteffl [-] (81. V. Koloušek [-] ) , V. Křišťál [-] (46. T. Lát [-] ) , T. Svoboda [-] , F. Vedral [-]

ŽK: 55. L. Matyska , 85. T. Mica - 14. A. Ritter , 48. A. Kurtalič , 72. T. Svoboda , 90. D. Crha .
Hráči zápasu: F. Vedral , D. Šteffl .
Počet diváků: 330. Rozhodčí: MANKOVECKÝ Tomáš - KRUPA Jan, KALOČ Radim.