15

Brněnský Start si zastřílel na Vysočině a zaslouženě veze tři body.

Hosté po půli vedli

Sestřih utkání z dílny domácího celku:

Od začátku utkání byli aktivnější hosté a v 6. minutě se uvolnil ve vápně nehlídaný Ryšavý a střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Ve 21. minutě nejprve po Švancarově nahrávce trefil Chyla nohy Jíchy, aby pokračující akce skončila brankou, když Cupák trefil horní kout branky - 0:2. Stejný kousek předvedl ve 23. minutě domácí Lubor Trojánek a domácí snížili na - 1:2. Dále si oba celky vytvářely šance. Nejprve Švancara pálil z dobré pozice nad a hlavičku domácích vytěsnil Šurkala na roh. Ve 31. minutě však po chybě domácí obrany se objevil tváří v tvář Jíchovi hostující Musil, který nezaváhal - 1:3. Do otevřené obrany pak ve 41. minutě dostal míč za obranu Chyla a po samostatné akci zvýšil na poločasových - 1:4.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas se již jen dohrával. Domácí byli v této části hry aktivnější, ale mnoho stoprocentních příležitostí si nepřipravili. Hosté již jen vyčkávali na brejkové situace, ze kterých přidal branku hlavou po rohovém kopu v 70. minutě Cupák a skóre uzavřel v 90. minutě střídající Mica - 1:6. Podzimní loučení s domácími fanoušky tedy žďárským nevyšlo. P

Žďár hraje v dalším kole na hřišti Zbrojovky. Start hostí jihlavskou rezervu.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Hráli jsme laxně, a to nám body přinést nemohlo. Vůbec to nechápu. Náš výkon byl katastrofální.

TJ Start Brno
Libor Danihelka (trenér): Utkání jsme rozhodli už v prvním poločase, kdy jsme byli hodně aktivní a vstřelili čtyři branky. Soupeře jsme do ničeho nepustili a průběh druhého poločasu jsme si pohlídali.

T. Jícha [-] - R. Sodomka [-] , S. Švoma [-] , V. Frieb [-] , R. Kunstmüller [-] , L. Trojánek [-] (77. V. Lukáš [-] ) , T. Trojánek [-] , R. Štursa [-] , Č. Vitásek [-] , O. Růžička [-] , L. Komínek [-] (46. J. Henzl [-] )

J. Šurkala [-] - T. Feik [-] , P. Svoboda [-] , D. Lang [-] , T. Praks [-] , D. Cupák [-] (76. T. Mica [-] ) - L. Matyska [-] , V. Ryšavý [-] - R. Chyla [-] (59. M. Pařízek [-] ) , P. Švancara [-] , P. Musil [-] (90. T. Doušek [-] )

ŽK: 56. T. Trojánek - 86. T. Mica .
Hráči zápasu: R. Chyla , P. Musil , D. Cupák .
Počet diváků: 220. Rozhodčí: KULIČKA Radek - SVOBODA Ladislav, HEGER Michal.