Důležitý zápas pro Žďár

15

Krajské derby mezi týmy ze spodku tabulky vyšlo lépe hostům.

Po půli nerozhodně

Začátek zápasu se odvíjel v režii hostů, ale Henzl nastřelil tyč a Frieb svůj samostatný nájezd poslal těsně tyče Kubátovy branky. V 7. minutě potrestali domácí ztrátu míče hostů na půlce hřiště a z rychlého protiútoku otevřel skóre zápasu Fikar - 1:0. Ve 21. minutě bylo ovšem vyrovnáno. Na centr z rohového kopu od Lubora Trojánka si naběhl Růžička a pohotově nohou vyrovnal - 1:1. Poté měl ještě práci domácí brankář Kubát. Nejprve vyrazil střelu Henzla po samostatné akci na roh, aby stejný zákrok vytáhl po střele Lubora Trojánka z hranice velkého vápna.

Hosté po přestávce rozhodli

Druhý poločas se snažili hosté o vedoucí branku. V 54. minutě se dostal do šance Henzl, ale nezakončil. V 62. minutě poslal míč těsně vedle Kunstmüller. V 64. minutě vychytal Lubora Trojánka brankář Kubát. V 67. minutě již mohla po zásluze vypuknout zasloužená radost hostí. Po centru Švomy z pravé strany se střelou po zemi k tyči prosadil Lubor Trojánek - 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale v závěru jen přestřelili po standardce Jíchovu branku.

Žďár hostí v dalším kole Start. Havlíčkův Brod hraje doma se Zbrojovkou.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Jen díky brankáři našeho celku to bylo po půli vyrovnané. Ve druhém dějství hosté potrestali naši fatální chybu. Chybí nám střelec Darkeh.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): V první půli jsme zahazovali šance. Nakonec jsme výsledek otočili, ale až do konce jsme se o tři body zbytečně museli strachovat.

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , -. Kouya [-] , T. Karlík [-] (61. J. Peřina [-] ) , V. Hloušek [-] , D. Fikar [-] , M. Cakl [-] , J. Henek [-] (72. D. Žáček [-] ) , J. Pabousek [-] , M. Němec [-] (81. P. Karlík [-] )

T. Jícha [-] - J. Henzl [-] (61. T. Vokoun [-] ) , S. Švoma [-] (85. T. Peňáz [-] ) , V. Frieb [-] , R. Kunstmüller [-] , L. Trojánek [-] (75. T. Janů [-] ) , T. Trojánek [-] , R. Štursa [-] , O. Růžička [-] (68. Č. Vitásek [-] ) , L. Komínek [-] , J. Šindelka [-]

ŽK: 39. M. Němec , 64. V. Hloušek , 88. O. Štědrý , 89. -. Kouya - 15. O. Růžička , 81. T. Vokoun , 84. T. Jícha .
Hráči zápasu: J. Šindelka , L. Trojánek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: MAYER Petr - ŠVEHLA Marek, JULÍNEK Jiří.