29. L. Jawo (p.) , 84. Z. Janovský (vl.) , 90. M. Koubek
14

Jihlavští zůstávají bez ztráty bodu. Tentokrát porazili Havlíčkův Brod.

Domácí po poločase vedli

Domácí měli proti oslabenému soupeře převahu, ale trápili se v koncovce, a tak první branka padla až ve 29. minutě. To byl ve vápně faulován Jawo, sám se postavil k exekuci a prostřelil Kubáta - 1:0. Poté měli domácí další šance, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo, a tak byli rádi, že po poločase vedou alespoň o gól.

Domácí si vedení pohlídali

Do role paliče zápase se nominoval Koubek, který měl několik šancí. Hosté tak domácí málem potrestali, ale po rohovém kopu vytáhl parádní zákrok Lancman. Domácí v závěru přece jen svoje hubené vedení navýšili. V 84. minutě si vstřelil vlastní branku Janovský - 2:0. V závěru se přece jenom prosadil i Koubek, který do sítě poslal zpětnou Svobodovu přihrávku - 3:0.

Jihlava jede v dalším kole na hřiště Zbrojovky. Havlíčkův Brod hostí Polnou.

FC Vysočina Jihlava B
Michal Kadlec (trenér): Dnes jsme podali pouze průměrný výkon. Šli jsme do zaslouženého vedení, ale s přibývajícími minutami a neproměněnými šancemi jsme začali být nervózní. Dostávali jsme se do množství šancí, ovšem v koncovce jsme nebyli efektivní. Bojovně hrající soupeř tak byl pořád ve hře a hrozil zejména ze standardních situací. Z jednoho z rohových kopů byl dokonce blízko vyrovnání a zachránil nás zákrok gólmana Lancmana. Těší mne, že jsme potřetí v řadě neinkasovali branku, ale rozhodně máme na čem pracovat z hlediska koncovky," uvedl po zápase trenér Michal Kadlec.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Dostali jsme branku z diskutabilní penalty. Dlouho jsme pak díky brankáři byli ve hře. Na konci jsme však dvakrát inkasovali. Teď nás čekají hratelní soupeři, se kterými musíme začít bodovat.

M. Lancman [-] - A. Trajkovič [-] , M. Koubek [-] , L. Jawo [-] , L. Kolčava [-] , T. Svoboda [-] , D. Šteffl [-] (76. J. Pavlas [-] ) , V. Křišťál [-] , D. Sargsyan [-] (82. V. Koloušek [-] ) , A. Kurtalič [-] , T. Lát [-] (61. D. Crha [-] )

J. Kubát [-] - D. Fikar [-] , J. Peřina [-] (86. K. Pazderka [-] ) , L. Peřina [-] , K. Svoboda [-] , O. Štědrý [-] , V. Hloušek [-] , T. Karlík [-] (81. Z. Janovský [-] ) , M. Němec [-] , R. Darkeh [-] , M. Cakl [-]

ŽK: 44. A. Kurtalič , 52. D. Sargsyan , 70. V. Křišťál - 52. M. Cakl , 64. R. Darkeh , 80. O. Štědrý , 88. M. Němec .
Hráči zápasu: V. Křišťál , L. Kolčava - J. Kubát .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: SVOBODA Ladislav - MAYER Petr, POLÁK Jiří.