Jihlava otočila duel ve Ždírci

20

Dvě branky během dvou minut přinesly hostům tři body.

V první půli branka nepadla

První šanci měli domácí, ale Vopršal svoji šanci zahodil a trefil Jágrika. Pěknou střelou se prezentoval Jan Novotný, ale hostující gólman ji vyrazil na rohový kop. Jedinou šanci Jihlavy měl Křivánek, ale jeho střela v síti neskončila. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hosté po pauze rozhodli

Po pauze měll první branku na hlavě Pátek, ale branku nedal. Poté se parádním zákrokem blýskl domácí Bartaloš. V 65. minutě si centr Málka našel Vopršal a hlavou jej poslal do sítě - 1:0. V 76. minutě potrestal špatný odkop domácích po rohovém kopu Kolčava - 1:1. O dvě minuty později po rohovém kopu hlavičkoval Křivánek do naruče domácího brankáře, tomu však míč vypadl a zapadl k tyči - 1:2. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, ale oni ani hosté, kteří podnikali rychlé brejky, branku nepřidali.

Ždírec jede v dalším kole do Polné. Jihlava hostí Břeclav.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Po středečním prodlužovaném pohárovém zápase a nedělním vedru nemohu klukům nic vytknout. Po odmakaném zápase bolí prohra o to víc.

FC Vysočina Jihlava B
Michal Kadlec (trenér): Chystali jsme se na to, že budeme muset celý zápas dobývat defenzívu domácího celku. A realita zápasu to potvrdila. Bušili jsme do zatažené obrany a Ždírec odpovídal nákopy. V prvním dějství jsme se přes zhuštěnou defenzívu prakticky nedostali do šancí. Byli jsme nepřesní ve finální fázi. Ve druhém poločasu nás domácí potrestali z ojedinělé standardní situace. Naštěstí nás tento moment nakopl k ještě většímu úsilí. Kluci se zvedli a šli za obratem v zápasu. Dosáhli jej díky dvěma slepeným gólům z rohových kopů. V závěru se domácí tlačili za vyrovnáním, otevřeli hru a my tak měli minimálně tři vyložené příležitosti z brejků, které volaly po potvrzení vedení. Bohužel, neuspěly jsme z nich a tak jsme se až do konce museli strachovat o výsledek

D. Bartaloš [-] - V. Bureš [-] (84. R. Kolouch [-] ) , P. Novotný [-] , J. Málek [-] , M. Vopršal [-] , P. Pátek [-] (63. P. Klimeš [-] ) , L. Mrázek [-] , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , P. Jeníček [-] , D. Pelikán [-]

A. Jágrik [-] - T. Svoboda [-] (26. M. Lokvenc [-] ) , H. Fofana [-] , L. Jawo [-] (58. P. Časta [-] ) , A. Trajkovič [-] , R. Křivánek [-] , D. Šteffl [-] (88. V. Koloušek [-] ) , V. Křišťál [-] , M. Pavlík [-] , D. Sargsyan [-] (80. J. Pavlas [-] ) , L. Kolčava [-]

ŽK: 65. J. Fikar - 72. V. Křišťál .
Hráči zápasu: D. Pelikán - L. Jawo , R. Křivánek .
Počet diváků: 213. Rozhodčí: Heger Michal - KOUŘÍLEK Martin, HAVLÍN Marek.