--

16

Žďárští si vstup do sezóny zcela jistě představovali úplně jinak.

Hosté po půli vedli

První mistrovské utkání přilákalo v horkém nedělním odpoledni na Bouchalky přes 200 diváků. Ti museli v 5. minutě sledovat z levé strany centr Chramosty, který našel ve vápně nekrytého Svobodu a ten pohodlně vymetl šibenici - 0:1. V 8. minutě měl blízko k vyrovnání Kovář, ale jeho křižná střela z pravé strany skončila těsně vedle tyče. Další šanci měl stejný hráč v 10. minutě, ale po chybě hostující obrany jeho hlavička skončila opět vedle branky. V 15. minutě to byli hosté, kteří opět vyzkoušeli pozornost domácího Jíchy, ale střela z kopačky Svobody skončila na břevnu. V 30. minutě však již další šance hostů skončila brankou. Další centr z levé strany našel ve vápně volného Nehybu, který přesně zakončil - 0:2. Ve 36. minutě již mohlo být definitivně rozhodnuto, ale střela aktivního Svobody skončila opět jen na břevnu domácí branky.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas začal opět lépe pro hostující celek, když v 50. minutě Chramosta prostřelil domácího Jíchu - 0:3. Zbytek zápasu se již jen dohrával a změnu skóre nepřinesly ani dvě větší šance hostů.

Žďár jede v dalším kole do Polné. Stará Říše hraje doma s Tasovicemi.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Vstup do sezóny se nám vůbec nepovedl. První půle ještě šla, ale ve druhé jsme si nevytvořili nic.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): Až na nějaký krátký úvodní tlak jsme drželi domácí zkrátka. Byli jsme lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

T. Jícha [-] - R. Sodomka [-] , T. Janů [-] (56. T. Vokoun [-] ) , V. Lukáš [-] , J. Henzl [-] , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , Č. Vitásek [-] , O. Růžička [-] , J. Šindelka [-] , F. Kovář [-]

M. Jícha [-] - P. Severa [-] , A. Šmíd [-] , R. Cipruš [-] , D. Zaichek [-] (74. M. Pokorný [-] ) , R. Nehyba [-] (82. J. Smejkal [-] ) , M. Vacek [-] (69. M. Kříž [-] ) , R. Svoboda [-] (66. P. Šácha [-] ) , P. Heide [-] , L. Hekerle [-] , J. Chramosta [-] (57. J. Cejpek [-] )

ŽK: 48. L. Trojánek , 53. Č. Vitásek , 55. O. Růžička - 43. R. Cipruš , 63. P. Heide , 76. P. Šácha .
Hráči zápasu: R. Nehyba , R. Svoboda , M. Vacek .
Počet diváků: 230. Rozhodčí: Mach Karel - POLÁK Jiří, SOUKAL Bedřich.