--

Slavičín po roce znovu opanoval derby s Brumovem

32. L. Mezírka (p.) , 64. V. Juřica , 81. J. Žůrek
10

Po roce se Slavičín opět ve valašské El Clásicu utkal se sousedním Brumovem a přihlížejících 450 diváků vidělo tři branky do sítě hostí. Brumovjané ale předvedli snaživý výkon a mohou jen litovat svých neproměněných příležitostí. Přesto byla výhra domácích nakonec zasloužená.

Domácí tým šel do vedení Mezírkou

První poločas skončil hubeným vítězstvím pro naše barvy. ,,Soupeř hrál z bloku, nakopával balony a spoléhal na standardní situace nebo autové vhazování, na což jsme byli nachystaní. My se snažili dobývat soupeřovu obranu, což se nám i celkem dařilo. Vytvořili jsme si šance, dali tyč, pak proměnili penaltu a měli ještě jednu velkou šanci, kterou pěkně vytáhl hostující brankář. V první půli jsme se měli ještě více tlačit do koncovky,“ má jasno domácí trenér.

,,Druhý poločas skončil tak, jak první. Byť soupeř prohrával, tak to neotevřel a čekal na brejkové situace. Zlomový moment byla branka na 2:0, kdy nejprve soupeř odmítl vyrovnat v jasné tutovce a my následně pojistili vedení. Pak se hra trochu uvolnila, Brumov hrál otevřeněji, ale už se nám podařilo přidat pouze jednu branku,“ shrnul zajímavější druhou půli trenér Petr Slončík.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

FC TVD Slavičín
Petr Slončík, trenér: Trenér Petr Slončík poprvé okusil jak chutná výhra ve sledovaném Valašském El Clásicu proti Brumovu. ,,S výhrou samozřejmě panuje spokojenost. Nicméně fotbal jako takový nebyl příliš pohledný. Derby se odehrálo v takovém duchu, jakém jsme ho očekávali. Jsem rád, že přišlo 450 diváků a fanoušky potěšili domácí výhrou.“