--

--

Hodonín v magnetu kola vyzrál na holické 1. HFK

11

Šlágr kola byl k vidění v sobotním odpoledni v Hodoníně, kde se představil posílený celek z Olomouce - 1. HFK. Hrdinou utkání byl domácí Michna, který vsítil obě dvě branky. Tu první již ve 4. minutě, což domácí celek uklidnilo. V 51. minutě přidal Michna svoji druhou trefu a o vítězi duelu bylo rozhodnuto.

Domácí šli do vedení už ve 4. minutě

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a hned ve 4. minutě potrestal hosty, když míč zatáhl po lajně Massamba a po dvou průnikových přihrávkách se ocitl sám před brankářem hostů Machalickým Michna, který se nemýlil a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 14. minutě dostal krásnou přihrávku za obranu Červenka, který udělal kličku i domácímu brankáři Petrášovi, ale v poslední chvíli míč na brankové čáře ve skluzu odvrátil domácí stoper. Ve 20. minutě zakroutil přímý kop krásně nad zdí Mazouch, ale fantastický zákrok předvedl i domácí brankář, který míč vyrazil na roh.V 26. minutě předvedli hosté nejpohlednější akci. Buček zatáhl míč po křídle a předložil jej Červenkovi, který zasekl míč do středu hřiště a z velkého pokutového území zakončil. Bohužel střela skončila na břevně bezmocného domácího brankáře.

Domácí přidali druhou trefu

V 32. minutě se opět ke křídelní akci dostanou domácí. Na zadní tyči vrátí míč do pokutového území Massamba, ale dva fantastické zákroky předvedl Machalický a tím udržel domácí jen na poločasovém jednobrankovém vedení.e druhém poločase se za úmorného vedra odvíjela hra ve středu hřiště a oba týmy čekali na chybu soupeře. Tu předvedli v 60. minutě, kdy nedůrazným bráněním dovolili se za obranou hostů zjevit Michnovi, který střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci 2:0. V 84. minutě ještě po rohovém kopu nastřelili domácí břevno hostující branky. Hodonín tak bere ve šlágru kola všechny tři body.

FK Hodonín
web Hodonína: Dnes se U Červených hrál fotbal, který snesl třetiligové parametry! A navíc naše Áčko dokázalo zvítězit...

1. HFK Olomouc
web 1. HFK Olomouc: Trenér Jiří Derco: „Nepodařil se nám vstup do utkání. Po kombinační akci soupeře jsme inkasovali branku. Šance na srovnání výsledku jsem si vytvořili dostatek, ale nebyli jsme efektivní a proto 1. poločas skončil vítězstvím domácího týmu. Ve 2. poločase jsme se snažili o vstřelení vyrovnávací branky, ale stejně jak v 1. poločase jsme nebyli produktivní, a tak soupeř potvrdil body druhou brankou.“