--

15

Derby skončilo těsnou výhrou domácího celku.

Domácí po půli vedli

Hosté přijeli k derby s totálně defenzivní taktikou a hráli z hulubokého obranného bloku. Směrem dopředu spoléhali jen na dlouhé nákopy. Jediný gól padl ve 27. minutě hry. To si na rohový kop naskočil Bárta a zůstal osamocený na zadní tyči - 1:0. Chvíli na to mohl domácí uklidnt Královič, který obelstil i gólmana hostí, ale obránce míč směřující do brány odkopl. Po zbytek první půle byla k vidění jen rozkouskovaná hra bez velkých šancí.

Domácí si vedení pohlídali

Domácím po pauze chyběl klid v rozehrávce. Největší šanci druhé půle měl Bárta, který z obdobné pozice jako při první brance hlavičkoval tentokrát těsně nad břevno. O občasné emoce se staral pouze sudí, který svými výroky pobouřil fanoušky obou stran a žlutou kartu za protesty dostal i domácí trenér Valachovič. Pojistku pro Lanžhot mohl přidat v samém závěru utkání Královič, ale Simandlův centr usměrnil jen těsně vedle tyče břeclavské brány.

Lanžhot jede v dalším kole do Bystřice. Břeclav hraje doma s Humpolcem.

MSK Břeclav
Petr Vybíral (trenér): Přizpůsobili jsme taktiku soupeři. Chtěli jsme, aby měli domácí co nejméně prostoru k rozehrávce a dařilo se nám to. Jenže jsme udělali chybu a jsme bohužel bez bodu. Musíme bodovat v posledním zápase s Bystřicí. Bereme to jako zápas podzimu.