--

15

Lanžhotu stačil první poločas. V něm vstřelil čtyři branky.

Domácí po poločase vedli

Lažhot od začátku režíroval, co se na hřišti bude dít. Hosté udrželi čisté konto dvacet minut. Poté se po centru z levé strany trefil pohotový Dovhanyuk - 1:0. Za tři minuty bylo na Šlajsi ještě veseleji. Královič se na kraji hřiště odhodlal k centru a našel Bartoše, který překonal Michuta - 2:0. Ve 29. minutě se míč v síti hostí třepotal potřetí. Kleiber parádní patičkou našel Dovhanyuka, toho vychytal Michut, ale odražený míč si našel Bartoš a svojí druhou brankou v zápase zvýšil vedení domácích na rozdíl třídy - 3:0. Posledním hráčem, který se trefil v prvním poločase, byl Dobšíček. Ten si na velkém vápně našel odražený míč a tvrdou ránou pod břevno rozjásal téměř 700 diváků počtvrté - 4:0.

Domácí si vedení pohlídali

Lanžhot byl jasně lepším celkem i po přestávce, ale další šance zahodil. Tu největší měl Bartoš, ale neproměnil penaltu a hattrick tak odmítl.

Lanžhot jede v dalším kole do Velké Bíteše. Humpolec čeká důležitý zápas ve Žďáře.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Soupeř je úplně někde jinde. Jsem rád, že jsme udrželi stav z prvního poločasu a po přestávce jsme už neinkasovali.