--

Sigma Viktorce nadělila šest kousků

89. R. Látal (vl.) - 10. M. Chytil , 28. O. Zmrzlý (p.) , 70. J. Spáčil , 83. J. Beňa , 91. R. Baďura , 92. J. Spáčil
15

Otrokovičtí fotbalisté nestačili na béčko Sigmy Olomouc a prohráli s druhým celkem MSFL 1:6.

Dvoubrankové vedení

Fotbalisté olomoucké Sigmy vstoupili do utkání dobře. Hned po deseti minutách se dostali do vedení. Mojmír Chytil totiž obešel obránce a prudce vystřelil a brankář Juraj Semanko na střelu nedosáhl.

Ve 29. minutě bylo hostům ještě lépe, protože dostali výhodu v podobě možnosti zahrávat pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Ondřej Zmrzlý. Juraj Semanko sice vystihl jeho úmysl poslat míč doprava z pohledu střelce, ale prudkou přízemní střelu chytit nedokázal.

Stav 2:0 vydržel až do poločasové přestávky.

Nezvládnutý konec

Ve druhém poločase byl stav dlouhou dobu pořád 2:0. Potom ale začali úřadovat střelci. Jako první se ve druhém dějství prosadil Jiří Spáčil, který si naběhl do tandemu a dostal míč do vápna a z jedné tváří v tvář proti Semankovi uspěl. Byla to rychlá akce, ve které byli hosté v přečíslení.

V 84. minutě už to vypadalo na debakl, protože Sigma rozehrávala standardní situaci z hranice pokutového území. Zhruba ze sedmnácti metrů míč krásně přes zeď do šibeníce technickou střelou zakroutil Jan Beňa a zvýšil už na 4:0.

V devadesáté minutě se prosadili i domácí. Viktorka zahrávala rohový kop, který byl přetažený na zadní tyč. Tam si jeden z útočících míč zpracoval a vracel jej před bránu, kde si míč nešťastně do vlastní brány srazil Radek Látal a připravil svého brankáře Michala Reichla o čisté konto.

Jenže to jen přibrzdilo demolici Otrokovic. Hned minutu na to totiž se  prodral mezi dvěma obránci Rostislav Baďura a po individuální akci vrátil Olomouci čtyřbrankový náskok.

Ani u pěti branek ale nezůstalo, protože ve třetí nastavené minutě zpoza vápna napřáhl Jiří Spáčil a trefil se přesně k tyči. Svým druhým gólem v utkání stanovil konečné skóre 6:1 pro Sigmu.

FC Zlínsko
Dan Matuška - trenér Otrokovic: Zbytečně se snažíme hrát až moc fotbalově. Děláme potom chyby a ty nás stojí body. Musíme naučit hráče, aby hráli jednoduše. Soupeři nám takové situace nenabízejí. Když jim je nabídneme my, tak oni je svojí kvalitou potrestají. Zápas jsme si bohužel pokazili sami.