--

--

47. T. Duba , 73. L. Smetana
15

Díky dvěma brankám ve druhém dějství zvítězili fotbalisté Vrchoviny nad Uherským Brodem 2:0.

Bez branek

Zápas ve Vrchovina aréně se hrál za krásného podzimního počasí (12 st.C). Celý první poločas byl o vysokém taktickém boji, který přinesl spoustu soubojů, ale jen mezi vápny. Hosté se v 6. minutě prezentovali bombou Josefíka z 20 metrů, ale míč jen vyprášil pozorného Šmídu.

Ve 12. minutě se ke střele na druhé straně odhodlal mladičký Duda, ale balon letěl těsně nad břevnem Dostálovy svatyně. Ve 25. minutě po závaru před brankou Broďanů, zůstavá ležet otřesený Duda po střele Michala Skalníka, která se opět nevešla mezi tři tyče. Duda se po chvíli zvedá. Ve 40. minutě z ničeho nic přiletěla centrovaná střela Kamila Skalníka, která zazvonila o zadní tyč a míč se odrazil do náruče gólmana

Rozhodnutí

Druhé dějství začalo velkým náporem domácího týmu. Ve 47. minutě po rohu Duby se míč odrazil zpět od obránce k exekutorovi. Ten si všimnul, že obrana s brankářem se hrne ven ze 16 a přesným lobem na zadní tyč dává vedoucí branku - 1:0. Po hodině hry přišla polostřela zprava od Smetany, jeho míč sice nikdo v malém vápně netečoval, ale jen těsně minul zadní tyčku. V 73. minutě došlo k pojistce vedení, když po závaru se k míči dostal na malém vápně Smetana a málem protrhl síť - 2:0. Poté se již celý zápas jen dohrával střídáním se rozkouskoval.

Vrchovinští fotbalisté tak porazili Uherský Brod 2:0 a posunuli se minimálně do neděle na sedmou příčku.

V dalším kole přivítá Uherský Brod na svém hřišti vedoucí Blansko. Naopak Vrchovina zajíždí na půdu Uničova, se kterým při loňském měření sil dvakrát prohrála.

AUTOR: Roman Wolker

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman - trenér Vrchoviny: Čekali jsme těžké utkání a věděli jsme, že se budeme s fyzicky zdatným soupeřem srážet. Divák si na své, myslím, nepřišel, ale soubojově mělo utkání slušné třetiligové parametry. Nakonec jsme rozhodli o třech bodech ze silné soupeřovy stránky, standardních situacích. Jsem za to rád, je to důležitá výhra, potvrzující bod ze Znojma. Myslím, že o gól jsme lepší byli. Chválím celé mužstvo za koncentraci na utkání, zodpovědnost a perfektní plnění obranných úkolů. Uherský Brod je svým účelně nakopávaným stylem na výborného hroťáka Chwaszcze a hrou do brejků velice nebezpečný. A my jsme ho dnes do žádné vyložené šance nepustili. Bráníme teď všichni zodpovědně a dobře. Z posledních devíti utkání jsme obdrželi čtyři góly a Šmída udržel šestkrát čisté konto.

P. Šmída [-] - O. Vícha [-] , L. Smetana [-] (80. J. Vašíček [-] ) , J. Batelka [-] (90. A. Donkor [-] ) , K. Skalník [-] - P. Duda [-] , J. Švanda [-] (70. L. Michal [-] ) , L. Zbytovský [-] , M. Svoboda [-] (84. L. Chloupek [-] ) - M. Skalník [-] (70. R. Matulka [-] ) , T. Duba [-]