--

--

Uničov si poradil s Otrokovicemi

16

Dlouho vedli, potom o vedení přišli. Nakonec ale uničovští fotbalisté berou tři body za výhru 3:1.

Dobrý začátek

Fotbalisté Uničova začali souboj s Otrokovicemi výborně. Už v jedenácté minutě vedli 1:0 díky rohovému kopu, který přistál u Lukáše Hapala, který otevřel skóre. Utkání nebylo jednoduché ani pro jeden tým, protože byla mlha a trávník byl hodně podmáčený a míč na něm hodně klouzal.

Ani jeden z týmů si proto nemohl vypracovat žádnou vážnější šanci. Povedlo se to až hostům, kdy po levé straně pronikl jeden z jejich hráčů a přišel střílený přízemní centr na zadní tyč, kde jeden z jeho spoluhráčů přestřelil úplně odkrytou branku domácích.

Ve druhém poločase se hra otevřela a na obou stranách bylo k vidění několik brankových příležitostí. Více jich měli domác fotbalisté. Ale dvakrát Hapal ani Ambrozek ani nikdo jiný míč do sítě otrokovických nedostali.

A tak Viktorka trestala. Po rychlém protiútoku zakončl akci ve vápně Fiala. Vypadalo to, že se otrokovičtí nadechují, ale vyrovnávací gól jim spíše ublíýil, protože se začali hnát za vítězstvím a to byla voda na mlýn domácím.

Hned po dvou minutách co byl na hřišti se prosadil střídající Roman Vasiljev, který tak dal první branku v MSFL, kde už nějakou tu sezonu působí. Navíc se tento hráč vrátil letos po ročním zranění a starty zatím sbírá jen po minutách.

Aby toho nebylo málo tak ještě o chvíli později předvedl individuální akci Aleš Krč a netypickým centrem lobem našel Tomáše Komendu, který hlavičkou pečetil výhru Uničova. Byla to už osmá z devíti zápasů proti tomuto soupeři.

SK Uničov
Dušan Žmolík trenér Uničova: Věděli jsme, že Otrokovice sem přijedou hlavně bránit a čekat na brejkové situace. Hodně nám pomohl první gól, protože hřiště bylo těžké a špatně se na něm kombinovalo. Hosté to potom museli otevřít a začaly se oba týmy dostávat do šancí. Mrzí mě zbytečný gól, ale potom kluci ukázali, že chcou vyhrát.

FC Zlínsko
Michal Hubník - trenér Otrokovic: Chtěli jsme tady hrát z bloku, ale pokazil nám to brzký gól ze standardky, ale od své hry jsme neupustili. Potom jsme vyrovnali, ale zbláznili jsme se. Kluci si začali věřit, začali útočit a začali opouštět své prostory, čehož soupeř využil a dal rozhodující góly. Tohle se nám stává často.