--

--

37. P. Simr
18

B-tým SK Sigma Olomouc v nedělním utkání nestačil na Velké Meziříčí. O výhře hostů rozhodl ve 37. minutě jedinou brankou utkání Pavel Simr.

Jednobrankové vedení

Hráči béčka Sigmy Olomouc sice po většinu utkání drželi míč na svých kopačkách, ale díky nepřesnostem ve finální fázi si nedokázali vytvořit větší počet brankových příležitostí. Dobře bránící hosté několikrát zahrozili v prvním poločase a po pohledné akci se dostali do vedení, když Pavel Simr propálil brankáře Miloše Buchtu.

„Nemůžu říct, že by se nám nepovedl vstup do utkání. Byli jsme aktivní, soupeře jsme zatlačili. Bohužel jsme se ale celý první poločas nedostali do zakončení. Chyběla nám kvalitní předfinální fáze, a tím pádem jsme se nedostávali do té finální. Když už jsme se do finále dostali, hráči soupeře nám díky své zkušenosti hru přečetli,“ hodnotil úvodní dějství trenér béčka olomoucké Sigmy Augustýn Chromý.

Snaha, ale nic

Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale hosté jim to urputnou obranou neumožnili. Do dobré příležitosti se dostal Tomáš Zlatohlávek, jehož střelu vyškrábl hostující brankář na roh. Paradoxně nejblíže gólu byl brankář Miloš Buchta, jeho neuvěřitelný nákop prakticky z poloviny hřiště skončil na tyči. Sigma B tak ve 12. kole MSFL prohrála s Velkým Meziříčím 0:1.

„Druhý poločas byl z naší strany lepší. Chválím kluky za bojovnost, dávali do toho vše. Chyběla nám ale střelecká kvalita. Věřím tomu, že kdybychom dali gól, utkání by se vyvíjelo jinak. Chtěl bych také pochválit soupeře. Jejich bývalí ligový hráči jako Šimáček, Dolejš, Simr nebo Demeter opravdu ukázali svou kvalitu,“ zakončil hodnocení domácí kouč.

V dalším kole bude záložní tým Sigmy Olomouc hrát v pátek 25. 10. od 18:00 na půdě Kroměříže.

SK Sigma Olomouc B
Augustýn Chromý - trenér Sigmy Olomouc: Nemůžu říct, že by se nám nepovedl vstup do utkání. Byli jsme aktivní, soupeře jsme zatlačili. Bohužel jsme se ale celý první poločas nedostali do zakončení. Chyběla nám kvalitní předfinální fáze, a tím pádem jsme se nedostávali do té finální. Když už jsme se do finále dostali, hráči soupeře nám díky své zkušenosti hru přečetli. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Chválím kluky za bojovnost, dávali do toho vše. Chyběla nám ale střelecká kvalita. Věřím tomu, že kdybychom dali gól, utkání by se vyvíjelo jinak. Chtěl bych také pochválit soupeře. Jejich bývalí ligový hráči jako Šimáček, Dolejš, Simr nebo Demeter opravdu ukázali svou kvalitu.

M. Buchta [-] - L. Neuer [-] , O. Zmrzlý [-] (68. R. Baďura [-] ) , M. Sladký [-] (46. D. Grygar [-] ) , T. Zlatohlávek [-] , D. Zima [-] , R. Látal [-] , J. Spáčil [-] , P. Voleský [-] (46. M. Galus [-] ) , M. Hála [-] , D. Grečmal [-] (56. Š. Langer [-] )