18.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

16. T. Liška , 37. O. Pasterňák , 45. D. Liška , 47. D. Klein , 53. D. Liška - 40. R. Urban (p.)
14

Hlavnice má formu a odnesly to na jaře se trápící Jakartovice.

Hlavnice vedla o dvě branky

Derby mezi vedoucí Hlavnici a Jakartovicemi se odehrával zcela v režii vedoucí družiny. Už v desáté minutě mohl soubor trenéra Nowického vést o tři branky, ale Klein a bratři Liškové své šance zazdili. Hlavnice se gólově prosadila po čtvrthodině hry, když Klein vysunul Tomáše Lišku, který zahrál brankáři Janechovi na housle – 1:0. Při tomto zákroku se gólman Janech zranil a pět minut před koncem poločasu byl vystřídán hráčem z pole. O dvacet minut později nastřelil Klein v jasné šanci Janecha, a dorážku pohodlně umístil za jeho záda Pasterňák – 2:0. Jakartovice snížily pět minut před pauzou, když byl faulován ve vápně Urban a sám postižený pentli zkušeně zavěsil do kasy – 2:1. Hlavnice ale ještě do pauzy opět vedla o dvě branky, když samostatný nájezd s přehledem zakončil David Liška – 3:1.

Hlavnice přidala ještě dvě branky

Dvě minuty po přestávce se dostal sám před brankáře David Liška, obešel ho a naservíroval lahůdku pro Kleina, který protrhl střeleckou smůlu – 4:1. V 53. minutě využil zaváhání střídajícího brankáře Hrušky všudybyl David Liška a střelou do prázdné branky uzavřel účet utkání – 5:1. Pak už se zápas spíše jen dohrával. Hlavnice zahodila šance ještě Kleinem a Davidem Liškou. Hosté se pak začali osmělovat až po 70. minutě, když Hlavnice prostřídala. Za zmínku stojí střely Matyáše a Mičky. Hlavnice se díky výhře odpoutala na prvním místě už o tři body.

V příštím kole jede Hlavnice do Vávrovic. Jakartovice změří síly v dalším derby s Litultovicemi.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Byli jsme jasně lepším týmem a po zásluze máme tři body. Ještě spoustu šancí jsme neproměnili.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Pro nás to je ještě milosrdný výsledek. Už po deseti minutách jsme mohli prohrávat o pět branek. My jsme začali trošku hrát až od 70. minuty, kdy Hlavnice prostřídala.

L. Kirschner [-] - D. Hendrych [-] , D. Haas [-] , Z. Vrána [-] (61. P. Jaksch [-] ) , D. Liška [-] , D. Klein [-] (79. J. Steyer [-] ) , J. Kaván [-] , T. Liška [-] (58. M. Bulanda [-] ) , D. Ochrana [-] , R. Staňo [-] (70. P. Elbl [-] ) , O. Pasterňák [-]

M. Janech [-] (40. Z. Franek [-] ) - J. Barát [-] , O. Šimon [-] (70. J. Šefčík [-] ) , R. Urban [-] , R. Holub [-] (79. M. Urban [-] ) , R. Mička [-] , M. Samson [-] , M. Sváček [-] , D. Filip [-] , T. Matyáš [-] , M. Poštulka [-]

ŽK: 59. O. Pasterňák - 59. J. Barát .
Hráči zápasu: O. Pasterňák - T. Matyáš .
Počet diváků: 48. Rozhodčí: HUDEČEK Lukáš - TOMEŠ Vítězslav, PAVELEK Karel.