15.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

86. V. Chovanec - 50. P. Wolf , 83. T. Liška
23

Po bezbrankovém poločase se Hlavnice ve druhé půli dvakrát prosadila. Litultovice už jen korigovaly.

Bezbrankový poločas

Derby zápas mezi domácími Litultovicemi a hostující Hlavnicí se odehrálo před velmi početnou diváckou kulisou. Hostům se podařilo domácím oplatit podzimní porážku 3:5. V prvním dějství byla o něco lepším mančaftem Hlavnice. Hned na počátku zápasu se zjevil sám před brankářem Toporčákem Liška, ale ten jeho úmysl vystihl. Stejně se vedlo o něco chvíli i Kleinovi. Pak dvakrát zahrozili hlavičkou po rohovém kopu nejdříve Pasterňák a po něm Liška. Ale ani jeden nezamířil do sítě. Litultovice hrozily v první poločase hlavně střelami z dálky, které většinou mířily mimo tři tyče, a pak byly nebezpečné hlavně z rohových kopů. V poločase tak svítily na světelne tabuli dvě nuly.

Litultovice jen snížily dvoubrankový náskok Hlavnice

Hned zkraje druhého poločasu se Klein protáhl do vápna a míč se po odrazech dostal k Wolfovi, který pokořil Toporčáka – 0:1. Litultovice vyrovnaly málem Adamčíkem, ale jeho střela se polaskala pouze s tyčí. Domácí Fiala pak taky mířil do tyče a Minarčíkův pokus vychytal gólman Kirschner. Druhý úder zasadila Hlavnice domácím v 83. minutě, když po lajně utekl Wolf, jehož centr napálil do břevna Klein a zcela opuštěný Tomáš Liška už neměl problém míč umístit do sítě – 0:2. Domácí korigovali výsledek čtyři minuty před koncem, když na šestnáctce našel nahrávkou pod sebe kapitán Tengler Chovance, jenž dopravil míč do brány – 1:2. V závěru ještě vylapal hostující Kirschner Honiga. Hlavnice si tři body už nenechala vzít.

V příštím kole bude Hlavnice hostit rezervu Kobeřic. Litultovice zajíždějí do Stěbořic.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Nebyl to příliš pěkný zápas. Bylo vidět, že je to první jarní utkání. Ve druhé půli jsme dostali dva smolné góly a víc než snížit se nám nepovedlo. Zápasu by dle mého spíše slušela remíza.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Pro fanoušky to musel být velmi pohledný zápas. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Ve druhém se hrálo nahoru dolů a šance se střídali na obou stranách Výborní byli brankáři. My jsme vsítili o jednu branku navíc.

V. Toporčák [-] - M. Tengler [-] (70. J. Honig [-] ) , Š. Šťavík [-] , P. Fiala [-] , M. Šeuer [-] , O. Haas [-] , O. Adamčík [-] , V. Chovanec [-] , J. Tengler [-] , J. Čermín [-] , O. Minarčík [-]

L. Kirschner [-] - O. Pasterňák [-] , D. Haas [-] , Z. Vrána [-] , P. Elbl [-] (90. P. Jaksch [-] ) , J. Kaván [-] , P. Martinček [-] , D. Klein [-] , T. Kukol [-] , T. Liška [-] , D. Ochrana [-] (35. P. Wolf [-] )

ŽK: 75. Š. Šťavík , 79. P. Fiala - 46. T. Kukol .
Hráči zápasu: Š. Šťavík - L. Kirschner .
Počet diváků: 123. Rozhodčí: NEDĚLA Martin - BUKOVSKÝ Josef, RUČKA Jakub.