Jedenáct žlutých a dvě červené orámovaly bitvu v Libodřicích

30. J. Košík , 41. P. Sova , 70. P. Sova , 90. M. Beníšek
21

Důrazně a tvrdě vedený zápas vygradoval až ke dvěma vyloučením, na každé straně po jedné. Ale branky stříleli pouze hráči Libodřic a připsali si další tři body.

Zápas byl na deset minut přerušen

Začátek zápasu přinesl dvě šance domácích. Do jedné se dostal Sova po přihrávce aktivního Košíka, ale situaci nevyřešil ideálně. Po rohovém kopu se dostal do zakončení Němec, ale hradbu těl hostů neprostřelil. V osmé minutě byl zápas na nějakých deset minut přerušen kvůli silné bouřce a kroupám.

Do zápasu se oba týmy vrátily aktivně. Průnik Rouse zastavil důrazně tělem Šafránek a otřesený hráč Žiželic se těžko zvedal. Jedinou kaňkou bylo zranění Škopka, který si natáhl tříslo.

Gólovku měl na hlavě Dittrich, ale mířil nad branku. Po půl hodině to bylo 1:0. Domácí si vytvořili tlak sérií rohových kopů a poslední odvrácený míč centroval do šestnáctky Hrska. Na míč z levé strany si skvěle naskočil Josef Košík a přesnou hlavičkou před vybíhajícím Capalkou otevřel skóre.

Hosté mohli vzápětí srovnat, ale sólový nájezd Kubelky po chybě domácí obrany zlikvidoval Skočdopole. Reflexivním zákrokem pak dokázal vytáhnout nad břevno i hlavičku Chlupáče.

Už to vypadlo, že se takto poločas dohraje a rozhodne se v druhé půli, jenže ve 41. minutě se opřel do míče z trestného kopu dva metry za šestnáctkou Pavel Sova a bylo to 2:0.

Dvě vyloučení a dva góly domácích

Druhý poločas byl na hřišti prakticky už jen jeden tým. Hosté se do zápasu dostávali těžko a většina míčů končila na kopačkách domácí obrany nebo v zámezí. Do doby než padla další branka padlo sedm žlutých a jedna červená karta. I to napovídá průběhu zápasu, že fotbalovosti se fanoušci moc nedočkali. Podpořil to i rozmáčený terén. Zápas měl ale pod kontrolou přesný rozhodčí Volf, který nedovolil, aby se zápas zvrtl ve válku.

V 70. minutě se opět prosadil Sova. Košík pronikl po levé straně, připravil míč před branku Beníškovi, ten sice zakončil, ale vychytal ho gólman. Odražený míč ale uklidil do sítě Pavel Sova - 3:0.

Poté se nechal Sova hloupě vyloučit. Dorážel balón do branky rukou, i když nemusel a měl už jednu kartu žlutou. Hosté tak měli šanci se zápasem něco udělat v poslední čtvrthodině, když se stav na hřišti, co se hráčů týká, srovnal. Ale do pořádné šance se nedostali.

V 90. minutě pečetil výsledek Martin Beníšek. Zasekl si míč na levou nohu na hranici šestnáctky a technickou střelou uklidil míč k tyči - 4:0. Hezký fotbalový moment.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Důležitý zápas. Prakticky jsme byli ve stejné situaci jako na podzim. Po neúplně přesvědčivých výkonech jsme se potřebovali zvednout. To se nám podařilo a doufám, že se blýská na lepší časy. Výkon sice nebyl ještě optimální, ale vše se dá vypilovat. Mrzí mě jen, že jsem u toho nemohl být přímo na hřišti, ale bůh ví, jak by to dopadlo, kdybych se účastnil :). Každopádně bojovný výkon a srdíčko tam bylo a to nám pomohlo ke třem důležitým bodům.

SK Žiželice
Luděk Špaček, trenér: K zápasu řeknu jen to, že Libodřice byly důraznější a využily svoje šance na rozdíl od nás.

Počet diváků: 130. Rozhodčí: VOLF Zdeněk - NĚMEC Ladislav (N), KUBELKA Karel (N).