Zápas rozhodl sedm minut před koncem Pavel Sova

56. D. Záhora - 21. J. Košík , 83. P. Sova
20

Vyrovnaný zápas pomalu spěl k penaltové loterii, když se v osmdesáté třetí minutě prosadil tahoun libodřického mužstva a utkání rozhodl. Hosté si odvážejí tři body a posunuli se na třetí pozici.

Důrazná hra domácím nesvědčí

Tým Libodřic přijel s cílem odvézt plný bodový zisk: "Jsme na to jako tým výborně připraveni, jen morálka nám v týdnu trochu kolísala", předesílal Pavel Škopek, který je zároveň autorem reportáže.

Už na rozcvičce to vypadalo, ale úplně jinak než v týdnu na tréninku. Plná koncentrovanost, soustředění a vůle po tom vyhrát mač. od prvního hvizdu se ale bohužel nebylo na co dívat. Vše pouze nakopávané balóny a časté přerušování hry kvůli faulům a zbytečným věcem proti pravidlům.

Jenže ve dvacáté první minutě se jeden ten dlouhý balón vyvedl. Baško nakopl míč, který přeletěl obranu, dopadl na kopačku Hrstky, ten našel před prázdnou brankou Josefa Košíka a libodřický střelec se v těchto situacích nemýlí - 0:1.

Domácí hrozili pouze ze standardek a nebo po našich zbytečných ztrátách, kterých bylo jako máku. Do konce poločasu zvládl vystřelit už jen Sova a Hrstka a víc nic.

Sedm minut před koncem rozhodl Sova

Před začátkem druhého poločasu jsme si řekli, že to musíme tlačit více dolů a zkusit vymyslet i něco po zemi, abychom neodpravili zálohu. To se nám úplně nedařilo, jelikož povrch nebyl zvladatelný, zvláště na straně pod tribunou. Nezbývalo tedy hrát více než bojovně a urvat body tak.

Jenomže přišla šestapadesátá minuta a dlouhý centr do vápna protečoval za záda brankáře Koláře Daniel Záhora a bylo srovnáno 1:1. Nebylo to úplně super rozebrané od nás na vápně. To nám vlilo tu správnou krev do žil a makali jsme jeden za druhého. Snažili jsme se bojovat o každý míč  a nic nevypustit.

Odměnou za to bylo vedení 2:1. V 83. minutě Škopek vhodil dlouhý aut a nejlépe se zorientoval Pavel Sova, který si převzal míč v šestnáctce, obtočil se okolo bránícího hráče a napálil balón o tyč do sítě.

Do konce zápasu jsme odkopali všechny balóny a zaslouženě si odvezli tři body. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům Libodřic, kteří dorazili v hojném počtu a i jejich zásluhou jsme vybojovali vítězství.

TJ Sokol Jestřabí Lhota
František Machurka, trenér: Bylo to tvrdé a vyrovnané utkání. O trochu jsme byli asi lepší v závěru první půle a v začátku druhé, kdy se nám podařilo srovnat skóre. Po této brance jsme ale malinko polevili a soupeř toho pár minut před koncem využil. Nám už pak žádný závěrečný nápor nepovolili. Jako tým jsme hráli vcelku dobře, nikdo nevyčníval a nikdo nepropadl. Soupeř byl prostě o tu jednu branku šťastnější.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Od začátku jsme měli plán, který se nedařilo plnit, protože hřiště bylo příliš špatné. Utkání bylo velmi bojovné na obě strany. Chválím bojovnost našeho mužstva a to, že jsme vydrželi až do konce. Předvedli jsme týmový výkon, kterého si cením.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Hlavička Pavel - MACHURKA František (N), NĚMEC Ladislav (N).