26.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Přestože Dobřany první poločas vyhrály, nakonec si ze zápasu neodvezly ani bod

10

Již před zápasem bylo jasné, že Dobřany udrží druhé místo v kresním přeboru ať zápas dopadne jak dopadne, ale Hradec v případě prohry by mohl nakonec skončit až čtvrtý. Z toho důvodu k zápasu určitě musel důsledněji Hradec i přistupovat. První poločas Hradec těsně prohrál, ale ve druhém poločase zápas otočil. Po červené kartě, kterou dostal domácí Andrle, měli hosté více ze hry, ale zápas již nedokázali zvrátit. Domácí i v deseti vstřelili hostům dvě branky a nakonec vyhráli

Dobřany neproměňovaly obrovské šance

Za velmi horkého počasí se utkaly týmy Hradec a Dobřan - byl to tedy souboj aktuáně druhého týmu s třetím týmem okresního přeboru, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Hostům již o nic nešlo, protože meli jistotu druhého místa, za to domácí potřebovali nějaké body udělat, aby uhájili třetí místo v tabulce. Do utkání skvěle vstoupily Dobřany. Hned v první minutě po chybě domácího Skaly Dobřany trefily tyč a dvě následující dorážky obránci na poslední chvíli zablokovali - pro domácí velké varování, které však nebrali na zřetel. Ve 4. minutě si míč ve vápně našel Lukáše Strejce a ten se nemýlil - 0:1! Následoval samostatný nájezd hostí, který zlikvidoval Kosť, když s vypětím všech sil zblokoval pokus hostujícího hráče. V 15. minutě krásnou střelou hosté opět trefili tyč - v této chvíli to klidně mohlo být již 0:3 a nikdo by se nemohl divit, jenže nebylo. Prvních dvacet minut na hřišti kralovali hosté a pro domácí byl milosrdný stav jen 0:1. Až v druhé části prvního poločasu se domácí probrali a začali být svému soupeři vyrovnaným týmem. Ve 30. minutě domácí i vyrovnali, ale branka pro přísný ofsajd neplatila - hráčům se to samozřejmně nelíbilo, ale nezmohli nic. Do kabin se šlo tedy za těsného výsledku, který úplně tak neodpovídal vývoji prvního poločasu

Vyloučení domácího Anderleho vlilo sílu do žil domácím

Druhý poločas měl zase skvělý nástup Hradec. Hned v první minutě za vápnem vystřelil Štěpán Kundrata a mírně tečovaná střele skončila v brance, hostující brankař s tím nemohl nic dělat - 1:1 srovnáno! Za tři minuty opět Kundrata prošel obranou a vstřelil svoji druhou branku - 2:1 - snový začátek druhého poločasu pro domácí a pěkný obrat. Zděšení domácích přišlo v 60. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Petr Andrle a hosté měli přes půl hodiny tedy přesilovku, kterou však nedokázali dobře využít. Byli to právě domácí, kteří v deseti lidech byli na koni. V 61. rozehrávali domácí po faulu ve vlastním vápně - míč rozehrával domácí Brož - nakopl míč dopředu a na vzdálenost 70 metrů krásně našel rozeběhnutého Šubrta, ten si míč zpracovat a následně se krásně trefil do přímo do šibenice hostující branky - 3:1 a celkem ledová sprcha pro hosty, která je však neprobrala včas. Za pět minut chytil Kosť prudký centr a dlouhým výkopem našel rozeběhnutého Dufka, a ten se trefil podobně, jako jeho kolega ze 61. minuty - 4:1 a velký šok pro hosty. Za další dvě minuty mohl utkání Dufek definitivně rozhodnou. Vystihl nepřesnou rozehrávku od branky, ale z prostoru penalty trefil jen pouze brankáře, který tak svoji chybu hned odčinil. Zbylá část utkání byla o dobývání branky Hradce, ale dlouhou dobu Dobřany nemohly najít skulinu v obraně nadšeně bojujících domácích borců. Až v 85. minutě daly Dobřany druhou branku. Posléze se jim podařilo přídat i třetí branku, ale bylo to až v poslední minutě nastavení a tak bylo zřejmé, že dnes body brát nebudou, protože hlavní sudí v zápetí odpískal konec druhého poločasu. Pro domácí to znamenalo, že uhájili třetí místo v tabulce a hosté nemuseli být také zklamaní, protože jim druhé místo nikdo nemohl vzít.

SK Hradec 1946
Tomáš Kodera - trenér: Dnes jsme ukázali dvě tváře našeho fotbalu. V první části prvního poločasu, jsme byli ještě v kabině. Všude pozdě, nepřesní v rozehrávce, soupeř byl o hodně lepší a že jsme prohrávali jen 0:1, to jsme měli obrovské štěstí. Druhý poločas byl zase od nás skvěle odmakaný, plný nasazení a obětavosti. Dali jsme krásné branky a diváci byli spokojeni. Musím tým pochválit za celou sezonu. Jako nováček udělat 48 bodů a uhrát třetí místo. Úžasné.

P. Kosť [-] - T. Brož [-] , J. Skala [-] , M. Bečvář [-] , D. Lihm [-] (58. J. Šubrt [-] ) - J. Hrdina ml. [-] , O. Lihm [-] , P. Andrle [-] , O. Kiss [-] - Š. Kundrata [-] (76. J. Hrdina st. [-] ) , M. Dufek [-] (78. L. Daneš [-] )