25.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Zdemyslice v důležitém zápase porazily vysoko béčko Chlumčan

11

Chlumčanům se poslední zápasy moc nedařilo a v zápase se Zdemyslicemi tomu nebylo jinak. Zdemyslice brankově táhnul Tomáš zelený, kterému se podařilo vstřelit hattrick a díky jeho brankám zůstaly všechny tři body doma. Domácí navíc od 60. minuty hráli o deseti lidech, když nesportovní chování Tomáše Langa ocenil sudí červenou kartou.

Tři branky domácích proti oslabenému soupeři

V sobotním odpoledni přivítaly Zdemyslice na svém hřišti celek TJ Keramika Chlumčany B. Domácí povzbuzeni vítězstvím v minulém kole s Radkovicemi, chtěli potvrdit lepšící se formu a získat další důležité body do tabulky. Hosté při venkovních zápasech, kdy za ně nenastupují hráči A týmu, mívají dlouhodobě problém poskládat mužstvo a tento fakt potvrdili i ve Zdemyslicích, když k utkání nastoupili pouze v 10 hráčích a jedenáctý jim dorazil až kolem 20. minuty zápasu. Této přesilovky dokázali domácí patřičně využít. Nejprve ve 3. minutě chyboval krajní bek hostů, který zahrál špatnou malou domů, tu vystihl domácí útočník Tomáš Zelený, který postupoval zcela sám na Michla Hůlu v brance hostů a nekompromisně jej prostřelil - 1:0! Za další tři minuty se domácí radovali znovu a opět se prosadil Tomáš Zelený, který se po přihrávce z levé strany dobře zorientoval na malém vápně a poslal podruhé míč do hostující branky - 2:0! Skvělý nástup domácích, kteří se hnali za dalšími góly. Jejich snahu však začal brzdit svými skvělými zákroky gólman hostů Michal Hůla, který byl jednoznačně nejlepším hráčem hostů. Postupně si na něm vylámaly zuby domácí Michal Valeš, Aleš Polívka, Tomáš Zelený a Petr Česal. Až ve 26. minutě se prosadil i hrající trenér domácích Aleš Polívka, když mu přihrál zpětně proti noze Tomáš Lang a Polívka pumelicí nedal Hůlovi žádnou šanci - 3:0! Domácí měli nadále převahu i šance, ale v koncovce byli ukvapení a zbrklí a tak se osmělili i hosté a jedinou střelou za poločas vyzkoušel pozornost Kotory zkušený Jaroslav Kastner. To bylo do poločasu vše.

Remíza v druhém poločasu znamenala výhru domácích

Druhý poločas začali lépe hosté a ve 47. minutě kopali trestný kop přímo z hranice vápna. Střelu Vlčka do protipohybu dokázal s námahou Kotora ještě vyrazit, ale jen k nohám jednoho z hráčů hostů, který ale trestuhodně z malého vápna branku vůbec netrefil. Poté měli hosté ještě jednu příležitost, ale ani ta brankou neskončila.  A tak udeřili na druhé straně domácí, když se k sólu odhodlal Tomáš Zelený, který obstřelil Hůlu na zadní tyč, jeho střela se však odrazila od tyče zpět do hřiště, ale Tomáš Zelený si svůj první pokus doběhl, poslal míč do prázdné branky a zkompletoval svůj hattrick v tomto utkání - 4:0! Zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto, ale v 60. minutě přišel zkrat domácího záložníka Tomáše Langa, který zcela zbytečně zajel skluzem do gólmana hostů Michala Hůly a rozhodčí Klik jej po zásluze vyloučil. Záhy po vyloučení navíc hosté vstřelili i svůj první gól v utkání, když si balon na půlící čáře převzal Jaroslav Kastner, po dvou naznačeních se zbavil dvou obránců a svojí střelou schovanou do klubka hráčů překonal Kotoru - 4:1! Domácí měli další tři velké příležitosti. Nejprve postupoval sám na Hůlu Michal Valeš, ale ten jej vychytal. O chvilku později se nadechl k sólu René Šilhánek, zbavil se tří hráčů, ale v poslední chvíli jeho střelu mířící do branky zblokoval jeden z obránců. A v samém závěru se k podobnému sólu rozběhl i Aleš Monhart, který předložil krásnou přihrávku před prázdnou branku Janu Fialovi, který ale svoji šanci neskutečně zazdil. Více se v zápase již nestalo a tak si domácí připsali zasloužené vítězství v poměru 4:1!

TJ Zdemyslice
Jindřich Kotora: Hosté zpočátku nastoupili pouze s 10 hráči a to nám ulehčilo začátek. Dali jsme dva rychlé góly a uklidnili se. Poté jsme zahazovali jednu šanci za druhou a hosty výrazně podržel jejich brankař. Nakonec jsme do půle vsítili ještě jednu branku a poté co jsme vstřelili čtvrtý gól se zdálo že již bude klid. Bohužel po nesmyslném zákroku Tomáše Langa, jeho vyloučení a snížení hostů to byly trošku nervy, ale závěr jsme si již pohlídali a podruhé za sebou zvítězili. Nejlepší hráči: TJ Keramika Chlumčany B - Michal Hůla, TJ Zdemyslice - Tomáš Zelený

J. Kotora [-] - T. Lang [-] , P. Česal [-] , T. Zelený [-] (63. J. Fiala [-] ) , M. Valeš [-] , M. Valeš [-] (69. R. Čimera [-] ) , R. Šilhánek [-] , A. Polívka [-] (57. O. Rous [-] ) , T. Šilhánek [-] , A. Monhart [-] , M. Kysela [-]