24.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Poříčí deklasovalo beznadějně poslední Vstiš

10

Favorit zápasu byl jasný už dávno před odehráním tohoto zápasu. Hosté však nemohli již nic ztratit, a proto se zápas mohl vyvíjet jakkoliv. Poříčí však po vyrovnaném prvním poločase ve druhém přidalo pět branek a zaslouženě porazilo soupeře 7:1

Poločas pouze 2:1

Za velmi tepléhop očasí se utkaly dva týmy, které dělilo v tabulce před zápasem 31 bodů a tak se dalo očekávat, že to budou právě domácí, kteří budou udávat tempo hry. Již v 9. minutě si míč až od levé postranní čáry navedl do středu hrací plochy P. Karlík, během svého elegantního putování vyškolil dva protihráče a z dvacetipěti metrů nachytal přízemním pokusem k bližší tyči gólmana v nedbalkách - 0:1! Super začátek pro domácí. V 16. minutě však ale překvapili hosté domácí hráče - přišel dlouhý pas za obrannou linii domácích, který hostující Švec svým náběhem náramně zužitkoval a ukázkovým přehozením vyškolik vybíhajícího S. Heferta - 1:1 a pro hosty jistě zajímavé srovnání. Domácí museli nutně zase zabrat. Ve 28. minutě poslal J. Karas pěkný centr na V. Heřmana, ale ten z osmi metrů mířil příliš vysoko. Z následné akce stříleli pěkně hosté, ale tento pokus skončil více jak metr vedle branky domácího Heferta. Ve 33. minutě uvolnil D. Šlajs do pokutového území šikovnou narážečkou J. Karase, jenž nabil míč na zadní tyč před prázdnou branku P. Karlíkovi a ten se nemýlil, když vstřelil svoji druhou branku v zápase, která však nebyla poslední – 2:1!. Zanedlouho se opět v dobré palebné pozici ocitli po přetaženém centru z pravé strany hosté, avšak z osmnácti metrů branku S. Heferta opět minuli. Do konce prvního poločasu se nic nestalo a tak se šlo do kabin za těsného výsledku 2:1, který však lépe zněl pro domácí.

Domácí přidali pět branek a zaslouženě vyhráli

Vstup do druhého poločasu měli lepší domácí, což se dalo i předpokládat. V 52. minutě odcentroval po přiťuknutí P. Byrona zleva levačkou D. Šlajs, důrazný V. Heřman parádně předskočil obránce a napnul síť nádhernou hlavičkou z deseti metrů –3 :1! V 61. minutě opět exceloval V. Heřman. Únik po pravém křídle završil skvělým proskočením mezi dvěma obránci a přesnou koncovkou proti osamocenému brankáři rozvlnil pět síť – 4:1! O dvě minuty později se do odražené meruny opřel z dvacítky levou nohou F. Brudna a po teči J. Karase balón zaplul opět za brankovou čáru odrazem od pravé tyčky – 5:1 a celkem krutá desetiminutovka pro hosty! V 75. minutě domácí ze všech krásných gólů vstřelili ten nejkrásnější. Rozehrávku volného přímého kopu F. Brudny geniálně zrychlil prvním dotykem V. Janoušek a P. Karlík si krátké sólo na gólmana patřičně vychutnal – 6:1 a hattrick domácího borce! V 87. minutě byl faulován domácí Hulec, k pokutovému kopu se postavil sám faulovaný domácí borec, avšak na tygří skok brankáře svým pokusem nevyzrál. Z následného rohu prošel přízemní míč P. Karlíka až na druhou tyč, kde F. Brudna pohodlně zakončil do „prázdné“ – 7:1! V 89. minutě se do parádní spolupráce pustili dva nejlepší hráči zápasu. Po zpětné lahůdce P. Karlíka však V. Heřman z deseti metrů svatyni Vstiše překopl. To byla také konečná tečka za celým zápasem, ve kterém byli domácí lepší a zaslouženě získali tři body.

TJ Sokol Spálené Poříčí
Vaidiš: Spokojenost musí panovat s pohodlným vítězstvím i s předvedenou pohlednou hrou z naší strany.

S. Hefert [-] - M. Davídek [-] (67. D. Hulec [-] ) , R. Bořík [-] , J. Louda [-] , F. Brudna [-] - O. Bláha [-] (55. V. Janoušek [-] ) , J. Karas [-] , P. Byron [-] , V. Heřman [-] - D. Šlajs [-] (59. J. Pelc [-] ) , P. Karlík [-]

TJ Družstevník Vstiš
L. Ondřich [-] (66. M. Košan [-] ) - V. Hřebec [-] , P. Purdeš [-] (80. R. Krejčí [-] ) - M. Vavrek [-] , J. Vodička [-] (74. M. Kaiser [-] ) , T. Maday [-] , V. Kosmata [-] (50. D. Schmirler [-] ) , M. Korčík [-] , J. Kraus [-] , P. Švec [-] , A. Ježek [-]

ŽK: 29. M. Korčík .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: SOBOTA Jaroslav - HOMOLKA Václav (N), ŠVEC Martin (N).