24.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

Zápas o hodně zvládly lépe Zdemyslice

28. A. Monhart , 39. M. Valeš (p.) , 67. T. Zelený - 7. V. Brada , 34. V. Brada
10

Postavení obou týmů v tabulce nebylo před zápasem ideální, a tak se dal čekat velký boj o každý bod. V zápase bylo vidět pět branek a možný penaltový rozstřel odmítl v 67. minutě domácí Tomáš Zelený, na jehož branku již hosté nedokázali zareagovat a neodvezli si tedy ze hřiště Zdemyslic ani bod

Poločasová remíza

V rámci 11. jarního kola okresního přeboru přivítali zdemysličtí fotbalisté na svém pažitu za krásného počasí mužstvo Sparty Radkovice. Pro domácí šlo doslova o zápas jara, jelikož poslední dva zápasy vysoko prohráli a dostali se do přímého boje o záchranu. To hosté přijeli s vizitkou mužstva, které v jarní části vstalo z mrtvých, posbíralo spoustu bodů a dotáhlo se na domácí tým na rozdíl pouhých 5 bodů. Takže zápas se hrál prakticky o 6 bodů do tabulky. Domácím v posledních zápasech nešly první poločasy a to se potvrdilo i v tomto utkání. Hosté byli od začátku lepším týmem a zahrávali v úvodu 4 rohové kopy v řadě. Hned po druhém v pořadí se v 7. minutě odpoutal od Aleše Monharta hostující útočník Václav Brada a hlavičkou otevřel skóŕe zápasu - 0:1! Hosté byli nadále lepším týmem a měli více šancí. V 15. minutě chyboval před velkým vápnem domácí stoper Průcha, míče se zmocnil opět Václav Brada, vypálil a jeho tvrdou ránu Kotora s obtížemi vyrazil. Za další čtyři minuty pálil znovu, tentokrát jeho technickou střelu zastavilo břevno domácí branky. A zanedlouho poté nastřelili hosté i tyč domácí branky. Toto neproměňování šancí hosty zamrzelo ve 28. minutě, kdy se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Aleš Monhart a hlavičkou vyrovnal na 1:1! Hosté si ale za dalších šest minut vzali vedení nazpět. Ve 34. minutě si totiž na dlouhý balon naskočil znovu Václav Brada, přeskočil Aleše Monharta, jeho hlavička k šibenici se odrazila od břevna do ruky padajícího Kotory a zapadla do branky - 1:2! Domácí se však nevzdali a zanedlouho opět vyrovnali. Ve 39. minutě totiž pronikal do vápna domácí kapitán Petr Česal, byl faulován a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Petr Valeš 2:2! Hosté měli do poločasu ještě dvě velké šance, ale ani jednu nevyužili, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Šťastnější domácí

Druhý poločas začal stejně jako první, hosté byli opět lepší a měli více šancí. Dvakrát po rohových kopech hlavičkoval těsně nad branku Václav Brada. Poté postupoval zcela sám na Kotoru z pravé strany, ale ten ho vychytal. A tak udeřili domácí hráči. V 67. minutě po trestném kopu Aleše Polívky propadl míč až na malé vápno k Tomáši Zelenému, který prostřelil golmana Víta potřetí a poslal domácí do vedení - 3:2! Za další čtyři minuty v 71. minutě měli domácí obrovskou šanci zvýšit vedení, když se od půlky hřiště řítil na hostující branku Michal Valeš, ale golman hostů Zdeněk Vít jeho střelu zneškodnil. Hosté poté vrhli vše na jednu kartu a tlačili se do zakončení. Měli další dvě velké šance, ale jednou vystřelili těsně vedle a druhou zneškodnil výborný Kotora. Ten se zaskvěl v samém závěru, kdy kopali hosté dva trestné kopy těsně za hranicí vápna. Nejprve si v 81. minutě skvěle poradil s míčem u své levé tyče, který dokázal vyškrábnout na rohový kop. A poté v 85. minutě fantastickou robinsonádou vyškrábl další míč z trestného kopu na tyč a odražený balon už uklidili do bezpečí domácí obránci. Tyto dva výborné zákroky domácího gólmana hosty položili a do konce zápasu se již nic důležitého nestalo a tak si domácí připsali sice šťastné, ale veledůležité vítězství v poměru 3:2.

Tak dnešní zápas byl pro nás zápasem sezony a já sem moc šťastný, že se nám v něm podařilo zvítězit. Náš výkon nebyl dobrý, hosté byli po celý zápas lepší na balonu a měli spousty šancí. Měli jsme několikrát štěstí a výrazně nás podržel náš gólman. Rozhodla i naše dnešní kvalitní koncovka, kdy jsme ze čtyř šancí proměnili tři a to asi zápas rozhodlo. Souhlasím s trenérem hostů, že rozhodčí Slabý byl dnes opravdu nejhorším článkem zápasu, dělal nepochopitelné chyby a zbytečně eskaloval napětí na hřišti. Hráši zápasu: Sparta Radkovice - Václav Brada, TJ Zdemyslice - Jindřich Kotora
TJ Sparta Radkovice
Tisot Stanislav - trenér: Byl to zápas o všechno a protože jsme ho nakonec prohráli, tak jsme s největší pravděpodobností ztratili šanci udržet se v klidu v soutěži. Teď bude asi záležet, jak se budou vyvíjet ostatní zápasy a kolik týmů bude vlastně sestupovat. Myslím si, že jsme byli určitě lepší a vytvořili si mnoho šancí, ale soupeř byl nakonec šťastnější. Párkrát soupeře podržel jejich brankař, který v druhém poločasu neskutečnými zákroky přiváděl naše kluky k šílenství. Za konečný výsledkem jsme zodpovědní my, ale značnou měrou ho ovlivnil i hlavní sudí, který neměl v zápase vůbec cit pro fotbalovost a zápas se mu nepovedl, a to jak na naší stranu, tak i na stranu soupeře. Vytvořili jsme si mnoho šancí a mohli jsme dát klidně navíc dalších pět branek, ale to se nám nakonec nepovedlo. Každopádně i tak kluky pochválím, protože bojovali do posledních minut.