23.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Stod porazil po gólové přestřelce favorita zápasu

11

Druhé Dobřany čekají na každé zaváhání prvních Blovic a proto je na ně v zápase vyvíjen větší tlak než právě na první Blovice, které si mohou dovolit i nějaký ten zápas prohrát a pořád budou mít lepší pozici. Domácí Stod však dnes svého supeře jistě gólově zaskočil a když už to vypadalo, že budou o vítězi rozhodovat penaltové kopy, vystřelil domácí Terber svému týmu v 86. minutě tři body

Hosté vyhráli první poločas 1:2

Zápas začal rychlém tempu – byli to hosté, kteří měli lepší vstup do zápasu a už ve 3. minutě měli první šanci, ale v koncovce selhali. Nadále byly Dobřany o něco nebezpečnější – v 15. minutě za svoji aktivitu byli odměněni brankou, když se prosadil hostující Strejc a hosté se tak mohli radovat – 0:1! Netrvalo to však dlouho. V 17. minutě vykopával z malého vápna brankař Poslední, míč si krásně zpracoval domácí Snášel a posléze přihrávkou našel nabíhajícího Tesárka, který si proti hostujícímu brankáři s přehledem poradil zakončením na zadní tyč – 1:1! Hra se nadále přelévala od jednoho vápna k druhému, nebezpečnější však nadále byli hosté. Velkou příležitost měly Dobřany v 34. minutě, ale hostující hráč branku neproměnil. Ve 36. minutě měli hosté ještě daleko větší šanci než tu před dvěma minutami. Domácí Múčka fauloval pronikajícího Skřivana ve vápně a sudí ukázal na pokutový kop. K míči se postavil Trdlička, ale Poslední vystihl směr jeho střely a míč vyrazil. Ve 42. minutě získal míč v blízkosti soupeřova vápna Múčka, pěkně vystřelil, ale k jeho smůle skončil tento pokus na tyči branky hostů. Jak se říká „nedáš dostaneš“, tak to se vzápětí potvrdilo, když překonal domácího brankaře svým pěkným pokusem hostující Tušek – 1:2! Branka do kabin není nikdy příjemná, ale domácí hráči se s tím museli nějak srovnat.

Domácí ve druhém poločasu zabrali a strhli vedení na svojí stranu

Domácí si byli vědomi toho, že prohrávají pouze o jednu branku a není tedy nic ztraceno. Úvodních 10 minut druhého poločasu patřilo pouze jim. Běžela 50. minuta a na Vlkův povedený centr z rohového kopu si skvěle naběhl Snášel a svou hlavičkou nadal Mazákovi šanci – 2:2! Chvíli poté se hra opět vyrovnala, ale utkání nebylo až tak pohledné – to však vynahradila dramatičnost z poslední dvacetiminutovky. V 70. minutě Fišer vhodil aut na Snášela, ten si ve vápně poradil se dvěma protihráči, přihrál volnému Ratajovi, jehož nedůrazná střela proskákala až za Mazákova záda – 3:2! Hosté za 7 minut našli odpověď a srovnali, když se podruhé v zápase trefil Tušek. V 83. minutě po Höflerově přiťuknutí pálil z hranice pokutového území Fabián, ale gólman míč vyrazil. Poradil si i s Terberovo dorážkou, i když ta by i tak neplatila pro ofsajd. Penaltový rozstřel odmítl domácí Terber - Höfler vybojoval balon pro Fišera, který s ním prošel na soupeřovu polovinu a poté výbornou přihrávkou našel Terbera nabíhajícího do vápna, jenž dal bezchybným zakončením výsledku definitivní podobu – 4:3! V 90. minutě se ještě poroučel pod sprchy po červené kartě domácí Plos, když se mu nelíbil zákrok, kterým ho fauloval hostující hráč, a tak ho rukama povalil na zem, za což viděl červenou kartu.

TJ Slavoj Stod
Petr Chlíbec: Dramatické utkání, v němž se oba týmy přetahovaly o vedení, nakonec dopadlo v náš prospěch. Přežili jsme penaltu, byli jsme efektivní ve využívání šancí a za předvedený bojovný výkon jsme získali další důležité body v boji o udržení v soutěži. Hráč utkání za Stod: Roman Snášel

T. Poslední [-] - M. Terber [-] (87. J. Ondič [-] ) , M. Pešek [-] , P. Vlk [-] , D. Tesárek [-] (90. P. Plos [-] ) , J. Múčka [-] , V. Kaše [-] , F. Höfler [-] , R. Snášel [-] (74. A. Fabián [-] ) , M. Suk [-] (67. D. Fišer [-] ) , V. Rataj [-]

TJ Dobřany
D. Mazák [-] - J. Čimera [-] , V. Bouček [-] , M. Opatrný [-] - A. Pokorný [-] (67. J. Schovánek [-] ) , P. Trdlička [-] , L. Strejc [-] (84. J. Toman [-] ) , J. Roubíček [-] , M. Gleissner [-] , M. Skřivan [-] (88. M. Brožík [-] ) - M. Tušek [-] -

ŽK: 84. F. Höfler . ČK: 90. P. Plos .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Velíšek Jiří - POSLEDNÍ Petr (N), BOUČEK Ondřej (N).