20.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

Klášter po dlouhé sérii neproher padl, v zápase obdržel od Poříčí 7 branek

15. F. Brudna (vl.) , 77. T. Vladař (p.) - 1. J. Šefl , 63. J. Šefl , 66. P. Karlík , 73. P. Karlík , 80. P. Karlík , 88. J. Šefl , 90. F. Brudna
11

Klášter jíž pár zápasu nevěděl, co je to prohra. Střelecky se mu hodně dařilo v minulých zápasech a určitě si to chtěl přenést i do zápasu s Poříčím, opak byl však pravdou a po obdržení sedmi branek dnes nebodoval. Poříčí si po těsné prohře v minulém kole jistě dnes udobřilo své fanoušky

V prvním poločasu pouze remíza 1:1

Do utkání nastoupilo Poříčí doslova raketově. Hned v 1. minutě si Šefl skvěle naskočil na ideální rohový kop Karlíka a hlavou zavěsil přesně pod břevno – 0:1! 15 . minuta po pěkném centru Loukoty, zakončoval Velíšek, ale hostující brankař vytěsnil na roh. Hned z rohu padl gól, ale jako střelec se nezapsal domácí hráč, nýbrž hostující Brudna, který si nešikovně srazil míč do vlastní branky - 1:1! Ve 22. minutě zneškodnil nadvakrát pěknou ránu Šefla z devatenácti metrů domácí gólman jen s velkou námahou. Ve 28. minutě hostující brankař pouze stedoval pokus z přímého kopu Velíška, který jen těsně minul tyč jeho branky. Hned z protiútoku se prezentovali hosté, když podařenou dělovku vytěsnil domácí brankař s problémy levou nohou mimo branku. Z následného rohu Tupého měl druhý gól na hlavě agilní Šefl, jenže ze sedmi metrů v jasné tutovce branku netrefil. Ve 32. minutě opět zatáhl po lajně míč Loukota, hledal ve vápně Velíška, který však o pár centimetrů na míč nedosáhl a nemohl tak zakončit. Ve 44. minutě domácí kopali rohový kop, Loukota s ním našel přesně Karlíka, ale ten z malého vápna trestuhodně netrefil branku. Z protiútoku vyškrábl střelu hostujícího Karlíka domácí brankář konečky prstů na roh. Na malém hřišti se v 1. poločase odehrávala především nakopávaná, pohledných akcí bylo k vidění pramálo a tak se oba týmy v poločase rozcházeli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Sedm branek

Že padne ve druhém poločase tolik branek, jistě málokdo čekal a že většinu míčů bude lovit ze své branky domácí brankař už vůbec nikdo. Hned v úvodní minutě druhého dějství hosté chybně podskočili dlouhý pas za obranu a po pěkné nabídce Vladaře do pokutového území na domácího Málka, druhý jmenovaný zakončoval, ale ke smůle domácích mimo tři tyče. Kdoví, jak by se zápas vyvýjel, kdyby tuto šanci Málek proměnil. V 55. minutě hosté lehkou ztrátou míče ve středu pole nabídli Klášteru rychlý protiútok, který domácí Vladař zakončil tvrdou dělovkou do pravé tyče, opět se mohlo měnit skóre, ale neměnilo. V 63. minutě přišel pro domácí trest. Hosté pěkně zakombinovali a po sérii přihrávěk a krásné nabídce Byrona se k míči dostal Šefl a krásnou placírkou nedal brankaři šanci 1:2 a studená sprcha pro domácí. V 67. minutě předložil balón Šefl z pravé strany Karlíkovi, jenž z jedničky technický pokusem překonal gólmana z osmnácti metrů – 1:3! V 71. minutě střílel z dálky Pelikán, ale jeho střela byla vyražena na rohový kop. V 72. minutě Varga zneškodnil přízemní střelu domácích z větší dálky a z protiakce se naopak domácí gólman po podobné ráně Karlíka ani nenatáhl – 1:4! O tři minuty později hostující Karlík nevyužil krásnou přihrávku Šefla, když zahodil sólo na gólmana. V 78. minutě si domácí vymodlili pokutový kop - k jeho exekuci se postavil domácí Vladař a nedal brankaři šanci 2:4! Snížení však nakonec žádné drama nepřineslo. Hosté to nedopustili. V 81. minutě nachytal Karlík v nedbalkách domácího brankáře další přízemní ranou, tentokrát z velké vzdálenosti - 2:5! V 84. minutě si Varga poradil s prudkou pumelicí Loukoty z trestného kopu a odvrací na rohový kop. V 88. minutě balón v ostrém souboji skluzem vybojoval střídající Hulec, Šefl z poloviny hrací plochy s neuvěřitelnou lehkostí přesprintoval všechny obránce a po kličce brankáři zakončil do „prázdné“ – 2:6 a Šefl si připsal hattrick v zápase! V poslední minutě vystihl naivní rozehrávku domácích Brudna, ti nepochopitelně přestali hrát a střední obránce postupoval společně s Šeflem ve dvou na zcela osamoceného gólmana. Míč si vzájemně vyměnili a Brudna utkání střelecky velmi snadno ukončil – 2:7!

TJ Klášter
Jaroslav Brož - trenér: Nastoupili jsme do zápasu bez třech zraněných hráčů - dostali tak šanci mladší hráči. Do šedesáté minuty vyrovnaný zápas, kdy jsme měli možná více ze hry my, ale poté se vše otočilo a dominovali v zápase hosté a zaslouženě za poslední třicetiminutovku zápas nakonec vyhráli.

TJ Sokol Spálené Poříčí
Vaidiš: Po nepříliš povedené šedesátiminutovce jsme v závěrečné půlhodině konečně začali hrát fotbal a Klášter naprosto deklasovali.