18.kolo, Zlínský | Zlín | Okresní přebor , 2018-2019

6

Jasenná potvrdila povedený vstup do jarní části.

Domácí po půli vedli

Jasenná se v úvodu jara potkala s formou a dokázala vyhrát i čtvrtý zápas.

Po seznamovací desetiminutovce, kdy oba týmy bojovaly hlavně s vlastní nepřesností, zahrozili jako první domácí. Ve 12. minutě převzal míč na půlící čáře Sušeň, obešel tři obránce a se štěstím prostřelil brankáře Nováka - 1:0. V 15. minutě zazmatkoval domácí golmán Kovář, když dlouho otálel s rozehrávkou, až o míč nakonec přišel, jenže hosté ani nadvakrát míč do sítě nedostali a vybojovali pouze rohový kop. A tak přišel trest. V 18. minutě si zpracoval ve středu hřiště míč Bajza, přichystal si jej na pravačku a vyslal ze třiceti metrů nechytatelnou střelu do šibenice - 2:0. Dorazit hosty mohl ve 31. minutě mladý jasenský útočník Sušeň, když se v šestnáctce dostal do tutové šance, jenže nejdříve výborně zakročil brankář Novák a následná dorážka skončila na břevně. Do kabin tak šli spokojenější domácí hráči.

Domácí si vedení pohlídali

Hned od první minuty druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění a zatlačili domácí tým. Zasloužené branky se Návojná dočkala v 61. minutě, kdy po dlouhém výkopu Nováka se obránci Jasenné rozestoupili, Kovář taky nereagoval ideálně a tak pro hlavičkujícího Martina Ptáčka nebyl problém skórovat - 2:1. Návojná i nadále bušila do obrany domácích, ale k pořádným šancím se nedostávala. V 72. minutě konečně zahrozili s brejku domácí, když Bajza unikl po levém křídle, jenže zakončil jen těsně mimo bránu. Další brejk už ale vyšel. Tentokrát to byla akce Švehlíka po pravém křídle. Jasenský záložník v 79. minutě pláchl všem soupeřům a vyslal krásnou přihrávku před branku na osamoceného Vávru, který navýšil vedení Jasenné na 3:1. Hosté z Návojné to ale nezabalili a utkání dokázali ještě zdramatizovat. V 82. minutě snížil na 3:2 Káňa. V závěrečných minutách se stav už nezměnil, a tak si Jasenná připisuje další tři důležité body. Pro hosty je výsledek krutý, především za výkon ve druhé půli si bod zasloužili. Ale rozhoduje počet vstřelených branek a těch dali domácí víc.

Report zaslal Marek Řezníček. Děkujeme!

Jasenná
M. Kovář [-] - P. Korčák [-] (70. L. Vávra [-] ) , S. Bajza [-] , M. Řezníček [-] , T. Hronek [-] - J. Švehlík [-] , J. Zicha [-] , L. Smilek [-] , P. Jurčák [-] - M. Sušeň [-] (46. P. Číž [-] ) - T. Krajščák [-]

Návojná
D. Novák [-] - O. Macháč [-] , J. Bělaška [-] , P. Šánek [-] , M. Ptáček [-] , J. Naňák [-] (77. J. Řehák [-] ) , J. Surý [-] , J. Naňák [-] , P. Řehák [-] , P. Káňa [-] , V. Ptáček [-]

ŽK: 54. T. Krajščák , 90. L. Smilek - 74. O. Macháč , 91. M. Ptáček .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: STŘELEC Radoslav - NAVRÁTILOVÁ Zuzana, MRLINA David (N).