14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Mokré Lazce porazily Slavkov

7

Po poločase vedly Lazce o jednu branku a výhru pečetily v poslední minutě.

Fotbalisté Slavkova vkročili do nedělního utkání hodně lehkovážně, což se jim samozřejmě vrátilo jako bumerang. Již ve 4. minutě odcentroval Mička přes Kurku, k odraženému míči se dostal Wojnar a zamířil přesně k tyči – 1:0. Hosté však přispěchali s rychlou odpovědí. Obludník vysunul kupředu Jana Krále, který uviděl na malém vápně Pekárka a balon se třepotal v síti – 1:1. Na opačné straně našel agilní Wojnar uvnitř šestnáctky Baldu, po jehož hlavičce zachránilo gólmana Machela břevno. Slavkov zpytoval svědomí po akci Pekárka s Tomášem Dietrichem, který zblízka nepřekonal brankáře Laciho. Poté unikl po křídle hostující Rohovský, jenže místo přihrávky volil střelu a Laci si poradil. Deset minut před přestávkou na sebe opět upozornil Wojnar, když z přímáku orazítkoval vnější část tyče. Gól do šatny ovšem vsítil až jeho týmový parťák Mička. Po autu Exnera se Wojnar snadno obtočil kolem Hendrycha a Mička našel skulinku v postoji Machela – 2:1. Tento moment se Slavkovem dost otřásl, protože ve druhém poločase hosté působili velmi neškodným dojmem. Mokré Lazce se zatáhly dozadu a hrozily z rychlých brejků. Nejprve Balda po centru Košňovského zastříhal nůžkami, ale Machel balon vyškrábl nad břevno. Do velice slibných příležitostí se následně dostali Mička s Lomozníkem, jenže finální fáze značně pokulhávala. Svěřenci trenéra Rubého se zmohli pouze na odvážný průnik Rohovského a slabou hlavičku Martina Dietricha. V samém závěru navíc vsadili vše na riziko a potřetí inkasovali. Jan Král pokazil přihrávku, Wojnar okamžitě uvolnil do sóla Lomozníka a ten s notnou dávkou štěstí pečetil na výsledných 3:1.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, hráč Mokrých Lazců: „Opět jsme složitě skládali sestavu, ale přesto to kluci zvládli. Do zápasu jsme výborně vstoupili, pak nás ovšem trošku zabrzdilo vyrovnání soupeře. Hodně nám naopak pomohl gól do šatny. Po přestávce už jsme se zkušeně zatáhli dozadu a Slavkov nedokázal nic vymyslet. S postupem času to hosté v obraně hodně otevírali a my jsme toho využili.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: : „S takovým přístupem jsem se ještě při rozlučce se sezonou nesetkal. Úplně jsme to odchodili. Celá záložní formace byla absolutně nevýrazná. Sice jsme chodili do osobních soubojů, ale potom jsme nedokázali sbírat odražené balony. Bylo to zcela bez myšlenky, když jsme pouze nakopávali míče dopředu. Strašně jsme kazili a nepomohla nám ani střídání.“

D. Laci [-] - F. Balda [-] (90. P. Ciminga [-] ) , F. Mička [-] , D. Exner [-] , M. Němčík [-] (60. K. Lomozník [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , A. Hiemer [-] (30. D. Líbař [-] ) , R. Šimeček [-] , Z. Říman [-]

J. Machel [-] - K. Kurka [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-] , P. Rohovský [-] , R. Hendrych [-] (46. M. Dietrich [-] ) , T. Dietrich [-] (46. D. Gračanin [-] ) , J. Král [-] , D. Pekárek [-] (56. M. Gavenda [-] ) , J. Schneider [-] , J. Král [-] (67. L. Soška [-] )

ŽK: 87. T. Kosňovský .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - DVOŘÁK Martin, JURČEK Ondřej.