14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Ludgeřovice porazily Kravaře

6

Po půli vedli domácí o dvě branky. Hosté sice hned zkraje poločasu snížili, ale domácí deset minut později stanovili konečný výsledek.

Ludgeřovice na trávníku od začátku kralovaly. Hned po pár vteřinách zápasu zacinkal o tyčku Bělan, když si předtím naběhl na centr Nagyho. Další slibnou příležitost domácího výběru zahodil Mudroch, který pálil z otočky kousek nad břevno. Do třetice už tým z Hlučínska udeřil. Ve 24. minutě vyhrál Bělan důležitý osobní souboj, poslal balon na pravé křídlo Postředníkovi, jehož centr zužitkoval Zbořil – 1:0. O pět minut později Zbořil opět radostně pumpoval pěstí ve vzduchu. Kolenko nejprve vyslal kupředu Poláška a právě zmiňovaný Zbořil potrestal zaváhání Schreiera – 2:0. Zbořil mohl vzápětí zkompletovat čistý hattrick, jenže zpackal sólový nájezd a těsně před přestávkou se neprosadil ani jeho kolega Bělan. Ve druhém dějství se hosté viditelně zlepšili, když jim vydatně pomohla korigující trefa ze 47. minuty. Martiník se nechal lacino obrat o míč Schreierem, který načasoval hezký pas na Peterka a ten korigoval na 2:1. Peterek se dokonce snažil vyrovnat, ale z výhodné pozice přestřelil břevno. Trest přišel poměrně záhy. V 54. minutě propadl dlouhý nákop Kolenka až k Poláškovi, po jehož centru zaspal bránící Heger a Bělan hlavičkoval mimo dosah gólmana Kurky – 3:1. Právě Kurka pak uchránil svůj tým od ještě většího debaklu, protože perfektně vychytal Zbořila s Pěntkou. Kravaře se samozřejmě nechtěly nechat zahanbit, jenže Šrom anebo Peterek správně neseřídili mířidla. A když už Glabazňa obelstil brankáře Hájka, tak hasil doutnající požár Vojtek. Tečku za sobotním duelem následně napsal ludgeřovický Bělan, který zavražil další stoprocentní šanci.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Získali jsme naprosto zasloužené tři body, protože jsme si od první minuty vytvářeli obrovské tutovky. Bohužel jsme dneska měli den zahozených šancí. Jejich gólman toho opravdu hodně pochytal. Na konci zápasu se nám to mohlo vymstít, protože se soupeř málem dostal na dostřel. Teď si hlavně musíme pořádně odpočinout a připravit se na další sezonu.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Nastoupili jsme v hodně omlazené sestavě. Před kluky musím smeknout, protože to v obrovském horku neměli vůbec jednoduché. První poločas nám bohužel nevyšel. Ludgeřovice na nás vletěly a byly jasně lepší. Můžeme být rádi, že jsme zůstali v sestavě, když toho hodně pochytal Kurka. Po přestávce jsme se hodně zlepšili a najednou jsme se dostávali do šancí.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] (69. D. Vjačka [-] ) , M. Vojtek [-] , R. Bělan [-] (60. D. Hurina [-] ) , D. Zbořil [-] (77. P. Herzog [-] ) , D. Nagy [-] , J. Mudroch [-] , M. Postředník [-] (51. M. Pěntka [-] ) , V. Polášek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-]

D. Kurka [-] - E. Peterek [-] , P. Kupka [-] , J. Heger [-] (64. V. Kryštof [-] ) , M. Schreier [-] , J. Šrom [-] (75. T. Mosler [-] ) , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (46. L. Benna [-] ) , P. Glabazňa [-] , O. Bitomský [-] , M. Czerný [-]

ŽK: 79. P. Herzog .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: POLEDNÍK Radek - ZÁVODNÝ Vít, PRIESOL Daniel.