14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov rozhodl ve druhé půli

1

Korbel dvěma góly po pauze rozhodl o třech bodech pro Chlebičov.

Fotbalisté Chlebičova sice ukořistili proti ostravské Vřesině tři body, ale středečním výkonem zrovna neuchvátili. Domácí sice nejprve zazlobili z kopačky Korbela, jenže pak se střelecky odmlčeli. Hosté se dostali k několika nebezpečným standardním situacím, s nimiž ovšem nenaložili zrovna nejlépe. Svěřenci trenéra Swiecha se probudili až krátce před přestávkou, kdy pálil Korbel vedle tyčky a Matyášek zahodil sólový nájezd. Vřesina se osmělila zkraje druhé půle, ale gólman Josefus výrazně podržel svůj tým. Chlebičov reagoval ranou Kužela nad břevno. O chvíli později získal balon na křídle Matyášek, po jehož centru šel Korbel důrazně do souboje s brankářem Matulou, jenže dorážející Dzierža měl poněkud vychýlenou mušku. Bodové naděje hostů se začaly bortit v 67. minutě. Domácí zadák Došla se vydal na útočný výlet, aby následně prostrčil míč Korbelovi a ten chytrým dloubákem přehodil Matulu – 1:0. Vzápětí zpytoval svědomí Matyášek, protože po ideálním centru Korbela zazdil další tutovku. Chlebičov se tedy definitivně uklidnil až šest minut před závěrečným hvizdem. Dzierža oslovil křížným pasem Korbela, který přetlačil váhavého stopera a zvýšil na 2:0. Tečku za středeční předehrávkou následně udělal Tkadleček, když neproměnil velmi slibnou příležitost.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Výkonem jsme bohužel nedokázali navázat na předchozí zápas s Kobeřicemi, ale body se samozřejmě počítají. Hlavně první poločas byl z naší strany velmi špatný. Po obrovských chybách jsme Vřesinu pustili k několika nebezpečným standardním situacím, ale naštěstí jsme to přežili. Také začátek druhé půle byl o ničem. Potom jsme ovšem vstřelili dva góly, což rozhodlo o našem vítězství.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: O proti minulému zápasu jsme podali zlepšený výkon od první minuty. První poločas byl vyrovnaný. My jsme Majkutem dokonce orazítkovali břevno, domácí na druhé straně nastřelili tyčku. Bohužel jsme pak ze zdravotních důvodu prostřídali a po chybě ve středu hřiště inkasovali. Pak jsme posílili ofenzívu, ale domácí ke konci utkání jeden brejk zužitkovali. Domácím gratuluji k výhře. Prokázali svou zkušenost a kvalitu.

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , M. Starý [-] , M. Došla [-] , F. Linda [-] - T. Štefka [-] (32. M. Dzierža [-] ) , L. Kužel [-] , D. Moša [-] , J. Radek [-] (76. J. Tkadleček [-] ) , D. Matyášek [-] - A. Korbel [-]