26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Derby pro Štěpánkovice

14. D. Harazim , 52. D. Harazim - 25. M. Sebrala (p.)
7

Štěpánkovice rozhodly sedm minut po pauze.

Prestižní prajzské derby nabídlo poměrně vyrovnanou fotbalovou podívanou se šťastnějším koncem pro domácí družinu. Štěpánkovice se poprvé radovaly ve 14. minutě, když převzal Novák balon od Večerka a posadil nadýchaný centr na hlavu Harazima – 1:0. Bolatice se ovšem z nečekaného úderu brzy oklepaly. Ránu Monsbergera ještě dokázal zpacifikovat gólman Lukovics. Ve 25. minutě ovšem Mosler fauloval uvnitř šestnáctky Petra Langera a Sebrala kope penalty se stoprocentní úspěšností – 1:1. Po přestávce toužili hosté po obratu, ale Gaida zamířil ve skluzu vedle, trestňák Sebraly zneškodnil spolehlivý Lukovics a jedovka Šamárka prosvištěla pouze kolem tyčky. Domácím narostla křídla v 52. minutě. Po dlouhém pasu Moslera se Harazim obtočil jako úhoř okolo Buchvaldka a s notnou dávkou štěstí přelstil mladého brankáře Breuera – 2:1. Štěpánkovice pak mohly několikrát zvýraznit svůj náskokem, ale s koncovkou si příliš nepotykaly. Nejprve odmítl hattrick agilní Harazim. O chvíli později selhal také Novák a Liška dokonce zavraždil samostatný nájezd. Domácím se to málem šeredně vymstilo, když Lukovics vytěsnil dělovku Petra Langera a radost překazil i dobíhajícímu Balarinovi.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Viděli jsme typické derby, které mělo velký náboj. Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože v posledních kolech se nám moc nedařilo. Šance byly na obou stranách, my jsme měli v zakončení trošku více štěstí. Mrzí mě jen, že se nám za stavu 2:1 nepovedlo vedení pojistit, protože pak jsme se museli zbytečně strachovat až do závěrečného hvizdu.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Derby jsme rozhodně měli zvládnout lépe. Je to velká škoda, protože si myslím, že šlo o typické remízové utkání. Musím si trošku postěžovat na Dušana Harazima, kterého jsme u nás naučili dávat góly a on se nám takhle odvděčí. (smích) Jinak bych rád pochválil našeho mladého brankáře Breuera, který předvedl kvalitní výkon. Také Štěpánkovice dost podržel gólman.“

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (74. D. Benek [-] ) , J. Smažík [-] , J. Dluhoš [-] , M. Večerek [-] , D. Harazim [-] (86. V. Harazim [-] ) , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] (70. M. Grigarčík [-] ) , P. Grygarčík [-] , D. Mosler [-]

FK Bolatice
T. Breuer [-] - R. Hartoš [-] , J. Šamárek [-] , M. Sebrala [-] , P. Boček [-] (69. M. Obrusník [-] ) , D. Kotík [-] , J. Monsberger [-] (35. D. Sikora [-] ) , P. Langer [-] , P. Buchvaldek [-] , J. Gaida [-] , J. Slivka [-] (76. T. Balarin [-] )

Počet diváků: 250. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - PORUBEK Václav, ROBENEK Bohumil.