26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Kobeřice daly čtyřku Slavkovu

38. A. Šimeček , 48. A. Kubný (p.) , 63. R. Wirth , 65. R. Wirth
7

Kobeřice daly Slavkovu čtyři branky a jsou v čele tabulky.

Kobeřice se snažily uhájit pozici tabulkového lídra ve Slavkově. Hosté poprvé vycenili zuby v 7. minutě, když rána Kubného olízla tyčku. O chvíli později se hnal do šance Kryštof, ale ztroskotal na brankáři Holušovi, který se v neděli loučil s kariérou. Velké nebezpečí pro domácí družinu znamenal i výpad Kubného, jenže kobeřický středopolař místo střely ještě zbytečně hledal Šimečka. Dělovku Petra Stuchlíka pro změnu zablokoval slavkovský stoper Pechník. Ve 33. minutě na sebe konečně upozornili domácí, když Jan Král vydláždil typickou českou uličku pro Jonáše Krále, kterého perfektně vychytal gólman Štencel. Při přízemním pokusu Schneidera naopak Štencel nemusel zasahovat. Sedm minut před přestávkou však fatálně chyboval Kurka, protože nepochopitelně namazal Šimečkovi a ten zachoval ledový klid – 0:1. Slavkov pokračoval ve vlastní popravě i po přestávce. Hned zkraje druhé půle totiž Gračanin nechtěně poslal do nadějného nájezdu Šimečka, kterého fauloval Klement a Kubný s přehledem proměnil penaltu – 0:2. Vzápětí se dopustil obrovského kiksu Pechník, ale Kryštof pojistku odmítl. Kobeřicím se to málem vymstilo v 56. minutě, jenže Rohovský trefil po akci Jana Krále se Schneiderem pouze dobře stojícího Štencela. Za pár vteřin si Rohovský vyměnil balon s Janem Králem, hosté ovšem infarktový moment znovu přežili. V 63. minutě bylo předčasně hotovo. Kubný se Šimečkem naprosto vyšachovali slavkovskou defenzivu a René Wirth uklidil míč pohodlně do prázdné kasy – 0:3. A když poté brankář Košárek podběhl roh Kryštofa, tak se pohotový volej Robina Wirtha zabrzdil až v síti – 0:4. Domácí mohli alespoň korigovat, jenže Jan Král s Rohovským nenašli recept na pozorného Štencela.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Nemáme se za co stydět, protože v prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem. Více jsme drželi balon a zachytávali jsme nákopy Kobeřic na jejich rychlé útočníky. Potom jsme bohužel vyrobili velkou chybu, kterou soupeř potrestal. Ve druhé půli jsme však byli velmi nekoncentrovaní, když jsme hostům namazali na další gól a vlastně bylo rozhodnuto.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí TJ Sokol Kobeřice: „Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, když se obě mužstva snažila vypořádat s velkým horkem. My jsme se chtěli dostat do šancí dlouhými nákopy, ale stoper Klement to všechno sbíral. Pak už jsme si to trošku začali dávat po zemi, ale musím uznat, že nám soupeř hodně pomohl. Slavkov nám vlastně na dva góly nahrál. Jinak ovšem musím domácí pochválit, protože nehráli vůbec špatně.“

F. Holuša [-] (13. P. Košárek [-] ) - D. Gračanin [-] , P. Rohovský [-] , K. Kurka [-] , J. Král [-] (61. Z. Nevlud [-] ) , R. Hendrych [-] (61. M. Hruška [-] ) , M. Dietrich [-] (46. D. Pekárek [-] ) , J. Král [-] , J. Schneider [-] , J. Pechník [-] (73. J. Obludník [-] ) , R. Klement [-]

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (73. S. Švančar [-] ) , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] (76. J. Čujek [-] ) , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] (76. P. Mezera [-] ) , J. Buchta [-] (70. F. Rother [-] ) , R. Wirth [-] (66. P. Ševior [-] ) , A. Šimeček [-]

ŽK: 48. R. Klement , 51. R. Hendrych - 80. P. Mezera .
Počet diváků: 178. Rozhodčí: KRET Martin - KRIŠTOF Adam, OCHODEK Jiří.