26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Ludgeřovice těsně vyhrály

7

Jediná branka padla v 17. minutě do sítě Darkoviček.

V prestižním hlučínském derby se štěstěna usmála na Ludgeřovice, které v úvodní čtvrthodince přečkaly několik infarktových momentů. Vše odstartoval nájezd rychlonohého Moravce, při němž sice domácí forvard obešel gólmana Hájka, ale z úhlu rozvlnil pouze boční síť. O chvíli později pálil kousek vedle jeho týmový kolega Jamnický a festival neproměněných šancí Darkoviček následně uzavřel Moravec, když rozezvonil břevno. Hosté se probrali v 17. minutě. Po chybné rozehrávce Buchty se chopil míče Mudroch, po jehož pasu pustil Pěntka balon chytře na Zbořila a ten si věděl rady - 0:1. Poté se Ludgeřovice dožadovaly po zákroku na Pěntku penalty, jenže píšťalka sudího Švece zůstala němá. Druhý poločas si přisvojili hosté, ale potřebná pojistka nepřicházela. Nejprve utekl po levém křídle Vojtek a Němec málem přerazil břevno. Vzápětí sice Bělan po asistenci Poláška napnul síť, ale mával se ofsajd. Do třetice Ludgeřovice smutnily v 73. minutě. Po centru Poláška se střídající Hurina krásně vyšrouboval do vzduchu a znovu zacinkala horní tyčka. V samém závěru přitopily pod kotlem Darkovičky, jenže Nagy zastoupil překonaného Hájka, takže hosté si odváželi nesmírně cenné body.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Bylo to mé poslední utkání na lavičce Darkoviček, takže mě samozřejmě trošku mrzí, že mi rozlučka výsledkově nevyšla. Kluci nepodali špatný výkon, ale znovu jsme nedokázali proměnit jasné šance. Navíc jsme se dopustili hrubé chyby, kterou soupeř potrestal. Pak už jsme hráli do plných. Prohrát jsme si nezasloužili, zápasu by slušela minimálně remíza.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Podle mého názoru jsme měli k vítězství trošku blíž než Darkovičky. Sice jsme podali docela průměrný výkon, ale vytvořili jsme si poměrně dost šancí. Na začátku se nám moc nedařilo, ale poté už jsme se zlepšili. Po přestávce jsme soupeře k ničemu nepustili, naopak jsme dvakrát trefili břevno. Z výhry v takovém derby máme velkou radost.“

T. Preisner [-] - L. Moravec [-] (66. M. Gai [-] ) , T. Kabich [-] , M. Gai [-] , A. Kuřidém [-] (62. D. Strachota [-] ) , M. Jamnický [-] , P. Kremzer [-] , M. Bajger [-] , T. Buchta [-] (86. O. Hellebrand [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , M. Pěntka [-] (71. D. Hurina [-] ) , R. Bělan [-] (81. D. Vjačka [-] ) , D. Zbořil [-] , D. Nagy [-] , J. Mudroch [-] (86. D. Havlík [-] ) , M. Postředník [-] , V. Polášek [-] , J. Kolenko [-] (46. M. Vojtek [-] ) , J. Němec [-]

ŽK: 84. M. Bajger - 72. M. Pěntka , 79. D. Nagy , 89. V. Polášek .
Počet diváků: 113. Rozhodčí: ŠVEC Marek - KOLARSKÝ Michal, PRIESOL Daniel.