26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Jakubčovice zápas otočily

9. M. Zemborski , 28. A. Rolný - 33. T. Murin , 78. D. Chovanec (p.) , 89. R. Šaran
7

Domácí vedli po půlhodině hry o dvě branky. Hosté do konce zápasu třemi góly skóre obrátili.

V duelu mužstev z opačných koutů tabulky měli zpočátku výrazně navrch podceňovaní domácí, kteří od začátku neúnavně bušili do hostující defenzivy. Tutovky Košárka a Zemborskiho ještě výtečně zlikvidoval gólman Náhlík. V 9. minutě už se Velké Heraltice dočkaly, když Zemborski chytře prodloužil roh Adama Rolného – 1:0. Jakubčovice stále marně lapaly po dechu, takže domácí nenechali Náhlíka vydechnout. Strážce hostující svatyně nejprve rozesmutnil Fojtíka, aby vzápětí předvedl skvostný zákrok proti Košárkovi. Aktivitou hýřil rovněž nestárnoucí Zemborski, ale z vynikající pozice minul kasu. Druhý direkt tak Jakubčovice vyfasovaly ve 28. minutě. Adam Rolný se po šikovném lobu Fojtíka vyhnul ofsajdové pasti a s přehledem překonal Náhlíka – 2:0. V ten moment se hosté vzpamatovali, jenže rány Rybaříka a Chovance zneškodnil brankář Klein. Snížení tedy obstaral Murin, jehož křížný pokus se zastavil až v síti – 2:1. Po přestávce Jakubčovice převzaly iniciativu, ale dlouho nedokázaly vyrovnat. Postupně zpytovali svědomí Schreier, Murin anebo Chovanec. Na opačné straně zazdil sólový nájezd Šimon. Chleba se lámal necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. V 78. minutě přepadl hostující veterán Šťastný přes Kleina a k nelibosti domácích se pískala penalta, kterou proměnil Chovanec – 2:2. Velké Heraltice pak musely vsadit vše na útočnou kartu, což se jim zákonitě vymstilo. Přesná střela Šarana znamenala výhru hostů, kterou už nezrušila ani pozápasová mela na trávníku – 2:3. Domácí tak sestupují do I. B třídy.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Byl to zápas blbec. Prostě nám není souzeno I. A třídu zachránit. Proti favorizovaným Jakubčovicím jsme potřebovali vyhrát, abychom ještě získali naději na posun z poslední příčky. Samotné utkání jsme měli rozhodnout již v úvodu, ale nebyli jsme schopní proměňovat šance. Postupně jsme tak čelili herní převaze hostů a nakonec nás zlomila krutě odpískaná penalta. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna.“

TJ Tatran Jakubčovice
Ondřej Malina - hráč: Byl to zápas dvou rozdílných poločasu. V prvním jsme hráli opravdu velmi špatně, ztráceli jednoduché míče a jen díky našemu brankáři neprohrávali více než o dva góly. Potom jsme po pěkné akci snížili na 2:1 a poločas dohráli. Ve druhém poločase jsme už hráli naši hru, dobře kombinovali a dostávali se do šancí. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a šťastně otočit na 2:3. Poděkování patří celému týmu, že ukázal charakter. Jsme rádi, že jsme vyvrátili jakékoliv spekulace...

P. Klein [-] - D. Šimon [-] (85. J. Richter [-] ) , J. Otipka [-] , J. Košárek [-] (88. D. Žurek [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (85. M. Štěpán [-] ) , K. Fojtík [-] (68. V. Kocián [-] ) , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] , M. Zemborski [-] (55. P. Čunta [-] ) , J. Tesař [-]

V. Náhlík [-] - J. Schreier [-] (79. K. Molnár [-] ) , D. Solanský [-] (49. R. Šaran [-] ) , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , O. Malina [-] , T. Murin [-] (63. M. Fertál [-] ) , D. Staff [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 79. P. Klein - 52. D. Staff .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - KRET Martin, FRYČ Lukáš.