25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice porazily Slavkov

8

Bolatice daly v první části jednu branku, po pauze přidaly další dvě branky.

Bolatice se proti Slavkovu mohly spolehnout na svou silnou zbraň v podobně standardních situací. Hned ve 2. minutě zakroutil Sebrala roh na úplně volného Šamárka, který hlavičkoval mimo dosah gólmana Košárka – 1:0. Poté rozehrál Buchvaldek trestňák chytře na Petra Langera a ten nabil Kotíkovi, jehož přízemní rána těsně minula tyčku. Přesnost vzápětí postrádaly i dva pokusy Gaidy. Na opačné straně se zjevil ve slibné příležitosti Hendrych, jenže mával se ofsajd. V bolatickém dresu na sebe následně upozornil Sebrala, ale Košárek nemusel zasahovat. Vyrovnání viselo ve vzduchu po nádherně narážečce Martina Dietricha s Gračaninem, kterého perfektně vychytal brankář Kramář. O pár vteřin později se Šamárek prosmýkl mezi dvojicí protihráčů, jenže zamířil kousek nad břevno. Šamárek i nadále tropil neplechu, když vyřešil slibné přečíslení pěkným pasem na rozběhnutého Slivku, ale Košárek vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok. Bolatice pálily jako u Verdunu také po přestávce, Petr Langer s Monsbergerem ovšem nezasáhli cílené zařízení. Hosté zazlobili v 52. minutě, kdy Gračanin posadil přímák na hlavu Hendrycha, jenže balon znovu prosvištěl kolem tyčky. Po rohu Jana Krále potom Gračanin přestřelil břevno. Domácí se osmělili zásluhou Petra Langera, který provětral Košárka. Po ostrém zákroku Hartoše na Rohovského se vzápětí Slavkov dožadoval penalty, ale sudí Tomšík usoudil, že k faulu došlo ještě mimo šestnáctkou. Fanoušky Bolatic pak roztleskal pohotový volej Kotíka. Definitivně vymalováno mohlo být po centru Sebraly a hlavičce Šamárka, jenže Košárek secvakl betony. V 77. minutě ovšem vběhl na trávník Obrusník a za pár vteřin skóroval. Monsberger převzal míč od Sebraly, vnikl neohroženě do vápna a právě Obrusník málem protrhl síť – 2:0. Domácím okamžitě narostla křídla, což potvrdila trefa Sebraly, který zužitkoval nezištný pas Petra Langera – 3:0. Snížení se snažil obstarat Pekárek, jenže po průniku Rohovského dal balonu příliš velkou razanci. V samém závěru ještě zazdil stoprocentní tutovku Obrusník a na odvrácené straně fotbalové šachovnice neuspěl Jonáš Král.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Pro hosty je to velmi krutá porážka. Slavkov hrál výborně, ale naštěstí pro nás nedával góly. My jsme si hned na začátku pomohli standardní situací a do přestávky jsme sledovali docela vyrovnaný fotbal. Ve druhém poločase našemu staršímu mančaftu poměrně rychle odcházely síly, když nás soupeř předčil v rychlosti, ale vzadu jsme si to pohlídali a pak nám vyšly dva brejky.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Před zápasem jsme si říkali, že si musíme pohlídat nebezpečné standardky Bolatic a hned z té první jsme inkasovali. Soupeře jsme jinak k ničemu nepouštěli, když domácí jen nakopávali dlouhé míče na Šamárka. My jsme mnohem více drželi balon, ale v první půli nám to moc nešlo. Po přestávce nastalo zlepšení, jenže utkání hodně ovlivnil rozhodčí, který nám upřel stoprocentní penaltu. Navíc jsme zahazovali tutovky, takže jsme nemohli pomýšlet na úspěch.“