25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Lazce porazily Kravaře

63. M. Lukáš (p.) , 77. M. Lukáš , 87. M. Lukáš (p.) - 75. P. Ferenz
8

Lazce šly do vedení, ale Kravaře vyrovnaly. Lazce v závěru daly dvě branky a zvítězily.

Prestižní derby Mokrých Lazců s Kravařemi svou úrovní zrovna nenadchlo. O první rozruch se postaral domácí špílmachr Wojnar, když z nebezpečného přímáku protáhl gólmana Kurku. Na opačné straně našel Czerný úplně volného Nestroje, který však ztroskotal na brankáři Kovalíkovi. Zanedlouho rozehrál kravařský Schreier standardku nakrátko na Czerného, jehož dělovka prolétla kolem šibenice. Domácí kontrovali hezkou narážečkou Mičky s Lomozníkem, jenže míč se nevešel do hostující kasy. Vzápětí utekl po křídle Exner a Lukáš vyprášil rukavice připraveného Kurky. Tečku za úvodním dějstvím následně udělal hostující Ferenz, když po rohu Schreiera hlavičkoval kousek vedle. V 51. minutě vyslal Wojnar kupředu Lomozníka, který o chloupek přepálil břevno. Vzápětí nabral rychlost mokrolazecký Němčík, jenže také Šimeček předvedl dost vychýlenou mušku, což později platilo rovněž pro ránu Wojnara. Nerozhodný stav vydržel do 63. minuty. Po centru Šimečka se míč zřejmě otřel o ruku Bitomského a pískala se penalta, kterou proměnil Lukáš – 1:0. Kravaře odpověděly fantastickým trestňákem Ferenze, když balon zpoza šestnáctky doplachtil do víka – 1:1. Standardní situací si ovšem dokázali pomoct také domácí hráči. Konkrétně Lukáš, který v 77. minutě pěkně překonal zeď a otřel míč o tyčku – 2:1. Hosté definitivně padli do kolen po faulu Bitomského na Lukáše. K pokutovému kopu znovu přikráčel hráč zápasu Lukáš a završil hattrick – 3:1. Mokré Lazce navíc díky nedělnímu vítězství definitivně zpečetily svou záchranu v soutěži.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, hráč Mokrých Lazců: „Podle mého názoru jsme si zasloužili vyhrát. První poločas byl docela vyrovnaný, i když Kravaře si asi vytvořily více šancí. Po přestávce už jsme měli navrch. V závěru jsme se konečně dokázali prosadit gólově, takže jsme utkání urvali v náš prospěch. Jsme samozřejmě rádi, že jsme přerušili černou výsledkovou sérii a záchránili jsme se v I. A třídě.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: : „Jsem velmi zklamaný, protože po přestávce jsme se úplně vytratili ze hřiště. Úvodních dvacet minut bylo z naší strany dobrých, jenže potom jsme se nepochopitelně přizpůsobili hře soupeře. Bohužel jsme také museli kvůli zranění prostřídat sestavu, takže jsme nasadili několik dorostenců. To náš ovšem neomlouvá. Za výkon ve druhém poločase jsme si nezasloužili bodovat.“

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] (27. K. Lomozník [-] ) , M. Lukáš [-] (89. P. Ciminga [-] ) , D. Lebeda [-] (10. D. Exner [-] ) , M. Němčík [-] , P. Wojnar [-] , F. Mička [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Kostka [-] , Z. Říman [-]

D. Kurka [-] - O. Bitomský [-] , M. Czerný [-] , J. Tesařík [-] (35. L. Kupka [-] ) , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] , F. Baránek [-] (58. V. Kryštof [-] ) , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (81. V. Tomíček [-] ) , P. Glabazňa [-] (66. V. Koneczný [-] ) , E. Peterek [-]

ŽK: 42. P. Wojnar , 67. M. Lukáš - 52. K. Nestroj , 65. M. Pavelek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - POLEDNÍK Radek, CHÝLEK Martin.