25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Jakubčovice s přehledem porazily Štěpánkovice

8

Štěpánkovice až dvěma góly v závěru zápasu korigovaly čtyřbrankovou ztrátu.

Štěpánkovice mohou děkovat pouze vynikajícímu brankáři Lukovicsovi, že z Jakubčovic neodjely s dvouciferným výpraskem. V samém úvodu přitom hosté zazlobili, jenže Novák opakovaně nezkrotil mušku. Domácí reagovali v 16. minutě, kdy se Vavroš postavil ke standardce a nasměroval balon nechytatelně do šibenice – 1:0. Favorit se podruhé radoval po dlouhém nákopu na Chovance, který míč nekompromisně zavěsil pod břevno – 2:0. Drama se snažili obstarat Schwalbe s Harazimem, ale neuspěli, takže se o slovo znovu přihlásili domácí borci. Pět minut před přestávkou se nemýlil Schreier a do kabin se odcházelo za průběžného stavu 3:0. Ve druhé půli na trávníku dlouho existovalo pouze jakubčovické mužstvo, což jasně potvrdil čtvrtý zásah Murina – 4:0. Aktivní Vavroš se ve zbytku utkání hned čtyřikrát zjevil ve výborné palebné pozici, jenže většinou si vylámal zuby na Lukovicsovi a v jednom případě zatřásl břevnem. Svědomí poté zpytovali i David Molnár se Schreierem. Štěpánkovice se probraly až v závěrečné čtvrthodince, kdy už domácí polevili. Nejprve se po akci Harazima prosadil Večerek (4:1) a zanedlouho rozvlnil síť právě Harazim, který těžil z dobré práce Lišky (4:2). A to ještě Harazim s Moslerem zahodili velmi slibné příležitosti.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - hrající trenér: V prvním poločase jsme si celkem pohodlně došli k tříbrankovému náskoku i přes mnoho nepřesností. Druhý poločas jsme měli hodně šancí navýšit vedení, ale od většího přídělu zachránil hosty výtečný gólman. Na konci hosté dvěma góly korigovali výsledek což kazí celkový dojem. Ale důležité je že jsme doma vyhráli

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Výsledek je pro nás velmi milosrdný. Kdybychom neměli v brance Lukovicse, tak bychom dostali minimálně deset gólů. Bohužel nám znovu hořela obrana a v útoku jsme se prosadili až v závěrečných patnácti minutách. Po celkem vydařeném zápase proti Fulneku jsme stejně jako ve Velkých Heralticích propadli. Náš výkon neodpovídal I. A třídě.“

V. Náhlík [-] - J. Schreier [-] (72. Z. Buček [-] ) , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , T. Murin [-] (61. R. Šaran [-] ) , P. Šťastný [-] (58. A. Pavelka [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-] , Z. Sommer [-]

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (84. D. Halfar [-] ) , J. Smažík [-] (72. D. Kožušník [-] ) , R. Heider [-] (40. J. Machala [-] ) , J. Dluhoš [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] (55. M. Liška [-] ) , A. Bartusek [-] , M. Večerek [-] , P. Grygarčík [-] , D. Mosler [-]

ŽK: 47. T. Murin - 65. D. Novák .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KONTORŠIKOV Maxim - BARTOŠ Ivan, HYKL Dominik.