25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Fulnek otočil ve druhé části

8

Fulnek otočil až ve druhém poločase dvěma góly, když ten druhý padl až v nastavení.

Oslabené Velké Heraltice cítily po závěrečném hvizdu značnou křivdu, protože se jim vůbec nelíbily výroky trojice sudích. Fulnek vkročil do zápasu očekávaným náporem, jenže Černín minul šibenici, dalekonosný pokus Martina Zagola zastavila spojnice hostující kasy a následně se neujaly ani nebezpečné hlavičky Ďurici s Maléřem. Ve 23. minutě tedy domácí fotbalisté zažili pořádně ledovou sprchu. Zemborski rozehrál standardku překvapivě po zemi a Adam Rolný poslal míč parádně do víka – 0:1. Favorit se samozřejmě snažil reagovat, ale příležitost Radima Krásy zlikvidoval gólman Klein. Úvod druhé půle Velkým Heralticím pořádně hnul žlučí. Návrat úspěšně asistoval Adamu Rolnému, který podruhé napnul síť, jenže rozhodčí Přeček tuhle trefu neuznal, protože viděl údajné hraní rukou. Hosté se na něj hodně zlobili i při střetu Mrkvici s Návratem, když se marně dožadovali penalty. Vykolejeným Velkým Heralticím postupně docházely síly, takže se Fulnek hnal za povinnými body. Při velkých šancích Ďurici a Maléře se ještě zaskvěl Klein, ale v 67. minutě už dokázal Špitalík ve skluzu zužitkovat přetažený centr Černína – 1:1. Výsledkovou otočku poté měli na kopačkách Ďurica s Pavlem Zagolem. Kalich hořkosti si však hosté dopili do dna až v nastaveném čase. Podle jejich názoru se z ofsajdu vracející Ďurica zapojil neregulérně do hry a navíc se pískal poměrně přísný faul. Z následného trestňáku Ďurici udeřil Radim Krása, který ještě s přispěním Zemborskiho dopravil balon šťastně do sítě – 2:1.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča - asistent trenéra: Nástup do zápasu jsme měli dobrý. Vypracovali jsme si dvě velké šance a troufnu si říct, že kdybychom je proměnili, tak by bylo po zápase. Postupem času se hra vyrovnala a nakonec šel soupeř po zásluze do vedení. O přestávce jsme hráče nabádali ať hrají trpělivě, že šance ještě přijdou, a že to chce hlavně klid v koncovce. Nakonec se nám podařilo v půlce druhé půle vyrovnat. Konec zápasu se hrál již jen na jednu bránu a výsledkem byla vítězná branka až v závěru zápasu. Chtěl bych pochválit kvalitu soupeře a naše kluky za to že chtěli zvítězit.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: : „Náročný program si vyžádal svou daň, když jsme do Fulneku vyrazili jen ve třinácti lidech. Přesto jsme neměli prohrát, ale domácím bohužel přálo štěstí a hlavně jim pomohla vyšší moc. Když jsme vyjížděli ze stadionu, tak se v nás mísila hodně hořká pachuť z prohry společně s beznadějí a zlostí. Ocitli jsme se v očividné nepřízni sudích a nakonec jsme padli v nastavení smolným vlastencem.“

M. Rozsypal [-] - M. Kovář [-] , D. Mrkvica [-] , R. Krása [-] - J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , V. Plný [-] (67. L. Vašina [-] ) , P. Zagol [-] , M. Zagol [-] (90. O. Klevar [-] ) - P. Ďurica [-] , L. Maléř [-]

P. Klein [-] - D. Šimon [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] (89. M. Šmajstrla [-] ) , D. Zvardoň [-] (75. J. Richter [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] , V. Kocián [-] , M. Návrat [-] , M. Štěpán [-]

ŽK: 92. J. Černín - 92. M. Štěpán .
Počet diváků: 240. Rozhodčí: PŘEČEK Dušan - VIŠČOR Michael, KARAS Michal.