24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Fulnek vyloupil Štěpánkovice

11

Na přelomu poločasu dal Fulnek dva góly a vyhrál.

Fulnek sice ve Štěpánkovicích potvrdil pověst favorita, jenže určitě to nebyla procházka růžovou zahradou. Nedělní utkání by se možná vyvíjelo jinak, kdyby se domácí ujali vedení. Ve 24. minutě zakroutil Novák roh přímo na hlavu Harazima, který nejprve nechal vyniknout gólmana Rozsypala a při dorážce zamířil kousek vedle. Hosté se do optimální provozní teploty zahřívali mnohem pomaleji. Při první vážnější akci Fulneku tahal horké kaštany z ohně Jakub Tomíček, ale ve 39. minutě už štěpánkovická svatyně neodolala. Po rohovém kopu Špitalíka totiž důrazný Pavel Zagol málem protrhl síť – 0:1. Stále ještě před přestávkou napřáhl z dálky Smažík, jenže Rozsypal vytáhl ze svého repertoáru další vynikající zákrok. Domácí se drbali za ušima rovněž ve 48. minutě, kdy Rozsypal zneškodnil tutovku Schwalbeho. Hosté naopak prokázali lepší produktivitu. Hlavičku Maléře sice brankář Lukovics zázračně vytlačil na břevno, ale na dorážku stejného hráče už byl krátký – 0:2. Maléř chtěl poté přidat další přesný zásah, jenže Lukovics ho báječně vychytal. Na opačné straně se hlásil opakovaně o slovo Smažík, který ovšem na výborného Rozsypala nenašel recept. A když zpytoval svědomí rovněž Liška, tak si Fulnek ze Štěpánkovic odvážel velmi důležité tři body.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Tenhle zápas se vůbec nedá srovnat s tím předešlým, protože oproti souboji s Velkými Heralticemi jsme se rapidně zlepšili. Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, přesto jsme si vypracovali několik výborných šancí. Fulnek byl produktivnějším týmem, ale pochvalu zaslouží oba brankáři. Tentokrát jsme mohli trávník opustit se vztyčenou hlavou.“

Fotbal Fulnek
Asistent Pavel Jurča: Jeli jsme k soupeři pro tři body a ty jsme si po zásluze odvezli. Převážně se hrálo na půli soupeře. Troufnu si říct že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Soupeř si vypracoval jednu stoprocentní šanci a dvě pěkné střely ale opět nás podržel náš brankář Rozsypal. I když jsme museli řešit náhle změny v sestavě tak kluci zápas zvládli a bylo na nich vidět že jdou tvrdě za vítězstvím.

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (68. J. Machala [-] ) , J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] (46. J. Dluhoš [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] (71. M. Liška [-] ) , A. Schwalbe [-] (83. D. Halfar [-] ) , A. Bartusek [-] , M. Večerek [-] , P. Grygarčík [-] , D. Mosler [-]

M. Rozsypal [-] - M. Kovář [-] (85. M. Pachta [-] ) , R. Krása [-] , D. Mrkvica [-] - V. Plný [-] (81. J. Štefek [-] ) , M. Zagol [-] , J. Špitalík [-] , P. Zagol [-] , J. Černín [-] - P. Ďurica [-] , L. Maléř [-]

ŽK: 55. D. Mosler , 66. D. Harazim - 59. D. Mrkvica , 70. P. Ďurica .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: FUTERKO Martin - CHÝLEK Martin, ČUBA Daniel.