24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

11

Slavkov se brzy dostal do vedení. Jakubčovice srovnaly krok ve druhé části.

Do Slavkova dorazily ambiciózní Jakubčovice, které hned ve 2. minutě děkovaly svému brankáři Bučkovi, protože perfektně lapil pohotový pokus Nevluda. O pár vteřin už domácí slavili. Tomáš Dietrich předal míč Janu Královi a celé dílo dovedl ke gólové dokonalosti Martin Dietrich – 1:0. Na opačné straně nasadil Chovanec jesličky Klementovi, jenže Vavroš místo střely ještě hledal Schreiera a finální přihrávku totálně pokazil. Slavkov reagoval křížným pasem Nevluda na Schneidera, jehož dalekonosná rána se nevešla mezi tři tyče. Značně vychýlenou mušku měl rovněž jakubčovický Vavroš. Deset minut před přestávkou si Schneider naběhl na pas Jana Krále a výborný Buček se znovu zaskvěl. Tečku za úvodním dějstvím ovšem udělal až drzý výpad Jana Krále, který v hodině dvanácté zastavil Malina. Potřebnou pojistku odmítl také Gračanin, když zkraje druhé půle ztroskotal na Bučkovi. Vzápětí se zjevil ve výhodné pozici Martin Dietrich, ale Buček vytěsnil balon na roh. Postupem času však převzali iniciativu hosté, jenže střely Schreiera, Chovance a Rybaříka zlikvidoval gólman Košárek. Domácí si viditelně oddechli rovněž v 65. minutě. Vavroš načechral luxusní centr na hlavu Chovance, který ovšem zamířil příliš vysoko. Zanedlouho Chovanec přetlačil Klementa, jenže ve stoprocentní šanci neskutečně selhal, když poslal míč vedle slavkovské kasy. Ani tohle varování si ale domácí nevzali k srdci. V 72. minutě totiž Petr načasoval dlouhý pas na Chovance, který tentokrát ve vzduchu nezaváhal – 1:1. Hosté toužili po úplném obratu, Schreier však nesměroval trestňák těsně kolem šibenice a ze stejné situace poté neuspěl ani slavkovský Jan Král, takže se body dělily.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase kluci plnili taktické pokyny, když výborně napadali soupeře, který měl s naším presingem velké problémy. Jakubčovice jsme naopak k ničemu nepustili. V obrovském horku to ale bylo hodně náročné, takže jsme se zřejmě vyšťavili a po přestávce už nám rychle docházely síly. Hosté nás najednou zamkli, když nám nevyšla ani střídání. Bod tedy nakonec bereme.“

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] , Z. Nevlud [-] , R. Hendrych [-] , M. Dietrich [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Pechník [-] , R. Klement [-]