24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Darkovičky přetlačily Lazce

11

Darkovičky daly rozdílovou trefu dvanáct minut před koncem.

V souboji dvou trápících se mužstev uspěly Darkovičky, které mohly rozhodnout již v prvním poločase. Hned zkraje zápasu ovšem zahodili sólové nájezdy Moravec s Kabichem a vzápětí zcela volný Michal Gai dokázal ze sedmi metrů trefit pouze tyčku. Také Mokré Lazce občas vystrčily růžky. Za zmínku určitě stál přízemní pokus Lebedy anebo hezká ulička od Kostky na Baldu, který však při zakončení pohořel. Domácí udeřili ve 27. minutě, když se Moravec opět hnal úplně sám na gólmana Kovalíka. Strážce hostující svatyně sice výborně zasáhl, ale dorážející Bajger už napnul síť – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu především po bombě Lebedy, jenže také brankář Varga se pochlapil, když balon zázračně vyškrábl ze šibenice. Druhou půli otevřely další neproměněné příležitosti rychlonohého Moravce, což se Darkovičkám samozřejmě vymstilo. V 70. minutě totiž Kabich nešťastně namazal Lukášovi a ten přelstil Vargu – 1:1. Mokré Lazce dokonce toužily po úplném obratu, jenže Varga agilního Lukáše a také dobíhajícího Baldu vychytal. Chleba se tedy definitivně lámal až necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Moravec si konečně poradil tváří v tvář Kovalíkovi a vše ještě jistil Bajger, který míč zblízka uklidil do sítě – 2:1. Zatímco domácí si s největší pravděpodobností zajistili záchranu, hosté se zřejmě budou třepat až do posledního kola.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Naše vítězství se nerodilo lehce, protože jsme v prvním poločase zahodili čtyři stoprocentní tutovky. Bohužel jsme se gólově neprosadili, takže to zůstávalo otevřené. Také po přestávce jsme zahazovali jasné šance, což se nám samozřejmě vymstilo, protože soupeř vyrovnal. Naštěstí jsme v závěru rozhodli, ale byly to úplně zbytečné nervy.“

FK Sokol Mokré Lazce
David Kostka, stoper Mokrých Lazců: „V posledních týdnech se nám bohužel nedaří. Na každý gól se strašně nadřeme, když nám hodně chybí zraněný Pavel Galvas. Prostě momentálně nemáme v mužstvu střelce, který by to vzal na sebe. Ve zbývajících zápasech ze sebe musíme vymáčknout maximum, protože bojujeme o záchranu.“

P. Varga [-] - L. Lindovský [-] , M. Gai [-] (68. R. Kempný [-] ) , M. Gai [-] , O. Diviš [-] , P. Kremzer [-] , L. Moravec [-] (86. T. Preisner [-] ) , T. Kabich [-] (75. A. Kuřidém [-] ) , P. Adamčík [-] , M. Bajger [-] , R. Wicker [-]

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] , P. Wojnar [-] , K. Lomozník [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Kostka [-] (65. D. Exner [-] ) , Z. Říman [-] , J. Žurek [-] , F. Balda [-] , D. Lebeda [-] (58. F. Mička [-] )

ŽK: 39. L. Lindovský , 65. P. Kremzer , 83. R. Kempný - 24. D. Lebeda , 46. J. Žurek , 59. D. Kostka .
Počet diváků: 88. Rozhodčí: KOLEČKÁŘ Antonín - KLIMEK Tomáš, KUBÁČEK Vojtěch.