23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Kobeřice nadělily Darkovičkám bůra

13

Už po poločase vedly Kobeřice o dvě branky. Své vedení ve druhé části ještě třemi góly zvýraznily.

Kobeřice po dvou nedávných nezdarech konečně zabraly, což odnesly oslabené Darkovičky. Hosté navíc vyrobili hned v 5. minutě zbytečnou chybu, když jejich gólman plácl balon po rohu Kryštofa pouze před sebe a Robin Wirth ho pohotově zavěsil pod břevno – 1:0. Tým z Hlučínska ovšem nepropadal beznaději. Po dobrých akcích agilního Kremzera pálili Bajger s Moravcem, ale skóre se tentokrát neměnilo. Mnohem více tutových příležitostí si však vytvářeli domácí borci. Ve zbytku první půle se však prosadil jen Oberherr, kterému míč výborně naservíroval Kryštof – 2:0. Začátek druhého dějství orámovaly neproměněné šance kobeřického Šimečka a Petra Stuchlíka. Potřetí Darkovičky zpytovaly svědomí v 55. minutě, když si Kubný počíhal na přetažený roh Petra Stuchlíka a nádherně vymetl vzdálenější šibenici – 3:0. Hosté pak usilovali alespoň o kosmetickou korekci nepříznivého skóre. Hodně blízko se ocitli dorostenci Michal Gai a Kuřidém, jenže domácí gólman Štencel čaroval a v jednom případě mu dokonce pomohla tyčka. Závěr zápasu si tedy přisvojil favorit. Nejprve uviděl Šimeček na hranici šestnáctky volného Stříbného a ten zvýšil na 4:0. Pátý hřebíček do rakve Darkoviček zatloukl sám Šimeček, který tak ukončil jarní střelecké trápení – 5:0.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: „Začátek zápasu nám vyšel, když jsme se brzy uklidnili vedoucím gólem. Jinak to bylo dost útočné utkání, v němž i hosté dokázali zazlobit. Z tohoto důvodu jsme museli být pořád ve střehu. Samozřejmě jsme mohli vstřelit více branek, ale jsme rádi, že jsme se trefili alespoň pětkrát. Snad nás to povzbudí do zbytku sezony, v němž půjde o všechno.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Znovu nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, takže jsme to těžce skládali. Přesto se domnívám, že je pětigólová porážka příliš krutá. Nepodali jsme úplně špatný výkon, ale bohužel jsme se znovu dopouštěli zbytečných individuálních chyb a neproměňovali jsme výborné šance. Do třetího obdrženého gólu jsme vzdorovali, pak už bylo rozhodnuto.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (79. M. Stříbný [-] ) , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] , J. Čujek [-] (61. F. Kollek [-] ) , P. Stuchlík [-] (66. P. Mezera [-] ) , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] (86. F. Rother [-] ) , R. Wirth [-] (58. P. Ševior [-] ) , A. Šimeček [-]

T. Preisner [-] - M. Gai [-] (61. M. Gai [-] ) , O. Diviš [-] , P. Kremzer [-] , L. Moravec [-] , T. Kabich [-] , M. Jamnický [-] (78. A. Kuřidém [-] ) , M. Bajger [-] , R. Wicker [-] , P. Adamčík [-] , R. Kempný [-]

ŽK: 21. A. Kubný , 41. A. Šimeček , 66. J. Oberherr , 69. P. Hartmann - 23. R. Kempný , 28. T. Kabich .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - CHLEBOVSKÝ Bohumír, VIDLIČKA Daniel.