23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Heraltice přejely Štěpánkovice

13

Heraltice yvsoko o čtyři branky porazily Štěpánkovice a nadále živí naději na záchranu.

Velké Heraltice sice složitě lepily sestavu, ale na zcela odevzdaného soupeře to bohatě stačilo. Střelecký účet sobotního zápasu sice rozepsali Zemborski s Fojtíkem, skóre se ovšem poprvé měnilo v 11. minutě. Machalu obral o balon dotěrný Návrat, který pak trošku se štěstím přehodil gólmana Lukovicse – 1:0. Štěpánkovice reagovaly ostrým centrem Bartuska na Smažíka, který však našel pouze náruč připraveného brankáře Šmajstrly. Jinak ale na trávníku vládli pevnou rukou borci v domácích dresech. Velké příležitosti si postupně vypracovali Košárek, Fojtík, Adam Rolný a Šimon, jenže potřebná pojistka stále nepřicházela. Ve 34. minutě už hosté neměli tolik štěstí. Fojtík předal míč Zemborskimu, který vyslal do samostatného nájezdu Adama Rolného a ten chytře přeloboval Lukovicse – 2:0. Další facku mohly Štěpánkovice schytat po parádní individuální akci Zemborskiho, ale Lukovicse tentokrát zachránila tyčka. Hosté se přihlásili o slovo těsně před přestávkou, když Schwalbe v akrobatické pozici minul velkoheraltickou kasu. Ve druhém dějství se svěřenci trenéra Christopha viditelně zlepšili, jenže rány Harazima a Schwalbeho zkrotil zkušený Šmajstrla. Hlavička Moslera pak směřovala vedle tyčky. Domácí se osmělili zásluhou Miroslava Rolného, který deset minut před závěrečným hvizdem zajistil třetí trefu outsidera. Fojtík s Adamem Rolným výborně zakombinovali a Miroslav Rolný nádherně vymetl šibenici – 3:0. Konečnou podobu dal výsledku Fojtík, když po dlouhém výkopu Šmajstrly a spolupráci Richtera se Zemborskim a Adamem Rolným pečetil na 4:0.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Štěpánkovicím se venku daří, takže byly považovány za favorita tohoto utkání. My jsme navíc lepili sestavu doslova horkou jehlou. Samotný zápas měl ovšem hodně nečekaný průběh. Zatímco my jsme k němu přistoupili zodpovědně a hráli jsme s chutí, hosté se asi přijeli rekreovat, zapomněli dokonce i dresy a o jejich trenéra Christopha se pokoušel infarkt.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Jsem strašně zklamaný, protože jsme podali podprůměrný výkon. Chtěl bych se omluvit našim fanouškům, kteří se námi cestovali v docela hojném počtu. My jsme soupeři snad desetkrát namazali do tutových šancí, když jsme si nebyli schopní přihrát na dva metry. Sami jsme naopak pořádně netrefili branku. Přístup mužstva byl katastrofální.“

M. Šmajstrla [-] - V. Kocián [-] , D. Šimon [-] , M. Návrat [-] (77. J. Richter [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] , J. Košárek [-] (70. P. Čunta [-] )

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (46. M. Grigarčík [-] ) , J. Smažík [-] , R. Heider [-] (42. J. Dluhoš [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] , A. Bartusek [-] , M. Večerek [-] (66. D. Kožušník [-] ) , J. Machala [-] (46. P. Benek [-] ) , D. Mosler [-]

ŽK: 49. A. Bartusek .
Počet diváků: 112. Rozhodčí: MORAVEC Roman - TVRDÝ Zbyněk, SCHNEIDER Pavel.