21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Chlebičov zaskočil Kobeřice

10. L. Kužel , 47. L. Kužel , 65. A. Korbel
12

Chlebičov vedl po půli o jednu branku. Po půli svou výhru navýšil o dvě branky.

Kobeřice nedokázaly využít nečekaného výpadku Fulneku, když na vlastním stadionu přenechaly všechny body Chlebičovu. Hostům výrazně pomohla zdánlivě neškodná standardní situace Kužela, kdy clonící Matyášek pustil míč chytře za sebe a gólman Štencel nestačil zareagovat – 0:1. Favorit mohl reagovat po trestňáku Kubného, jenže brankář Josefus nenechal překvapit a vzápětí zlikvidoval i dorážku Oberherra. Na opačné straně způsobil rozruch Radek, když pálil zboku přímo do Štencela. Fotbalisté Chlebičova si zopakovali gólovou radost ve 47. minutě. Po nedůslednosti kobeřických zadáků se opět prosadil Kužel – 0:2. Domácím naopak zvlhl střelecký prach, což jasně dokumentoval nepřesný volej Robina Wirtha po rohovém kopu Petra Stuchlíka. Poslední hořkou pilulku lídr soutěže spolkl v 65. minutě. Korbel s Mošou se přiřítili do velmi nadějné pozice a Korbel nasadil Štencelovi potupné jesličky – 0:3. Labutí píseň Kobeřic zapěl Kubný, který z nebezpečného trestňáku zamířil kousek vedle tyče. O poslední slovo se pak přihlásil Kužel, jenže ceněný hattrick nezkompletoval. Tento moment ovšem hostům náladu nepokazil, protože si odváželi tříbodovou nadílku. Domácí nejenže nezvýraznili svůj náskok na čele tabulky, ale navíc ještě přišli o vyloučeného stopera Hartmanna.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: „Jsem hodně naštvaný. Mohli jsme odskočit Fulneku a místo toho přišel totální kolaps. Úplně jsme proti Chlebičovu vybouchli. Hosté to zabetonovali, když bránili v deseti lidech a my jsme si nedokázali vytvořit pořádnou šancí. Navíc jsme inkasovali hloupý gól ze standardní situace. Kýžené zlepšení bohužel nenastalo ani po přestávce.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Jsem maximálně spokojený. Na kluky jsem opravdu hrdý, protože podali velmi organizovaný a celkem bezchybný výkon. Hodně nám pomohl vedoucí gól, který soupeře dost zneklidnil. Kobeřice mě trošku zklamaly. Čekal jsem, že budou hodně nabuzené, aby se v tabulce vzdálily Fulneku, ale ani nás moc nezatlačily. Hráči mně fakt potěšili. Vážím si toho, že můžu v Chlebičově trénovat.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (57. P. Mezera [-] ) , P. Ševior [-] , Z. Kryštof [-] (86. M. Stříbný [-] ) , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] , F. Kollek [-] (59. J. Čujek [-] ) , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]

C. Josefus [-] - M. Starý [-] , F. Linda [-] , J. Majewski [-] , M. Došla [-] - L. Kužel [-] , D. Moša [-] (81. M. Dzierža [-] ) , T. Štefka [-] , J. Radek [-] , D. Matyášek [-] - A. Korbel [-]

ŽK: 64. P. Hartmann - 72. J. Radek , 79. M. Starý . ČK: 85. P. Hartmann .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: KRIŠTOF Adam - PODRACKÝ Pavel, TĚŽKÝ Michal.