21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

45. D. Novák (p.) - 13. J. Král
11

Obě branky padly v prvním poločase. Do vedení šel Slavkov, domácí v závěru poločasu srovnali.

Fotbalisté Slavkova zažili pohádkový vstup do sobotního utkání, protože hned ve 13. minutě se odvážně opřel do balonu Jan Král a fantasticky vymetl šibenici – 0:1. O chvíli později si chtěl Jan Král zopakovat předchozí kousek, když vypustil z kopačky další tvrdý projektil, ale domácí gólman Lukovics perfektně vyškrábl míč nad břevno. Ve štěpánkovickém dresu se často pokoušel o zakončení Harazim, jenže bez patřičného efektu. Vyrovnání viselo na vlásku po ráně Grigarčíka, který trefil do ruky Klementa a sudí Adamec ukázal rezolutně na penaltový puntík. Zodpovědnost vzal na svá bedra Mosler, ale brankář Košárek vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Na opačné straně si Schneider šikovně vyměnil balon s Rohovským, jenže zblízka ztroskotal na Lukovicsovi. Skóre se tedy podruhé měnilo až těsně před přestávkou. Po standardní situaci Heidera zahrál Pechník evidentně rukou. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Novák a nasměroval balon nekompromisně pod víko – 1:1. Štěpánkovice opanovaly i začátek druhé půle. Po hrubce Pechníka nejprve Bartusek protáhl Košárka. Následoval roh Bartuska, který prodloužil Schwalbe a Heider pálil v tísni vedle tyče. Domácí stále tropili neplechu, když si Harazim počínal na centr Bartuska a již překonaného Košárka zastoupil Hruška. Slavkovský kapitán vzápětí tahal horké kaštany z ohně také po průniku rychlonohého Bartuska. A protože neuspěl ani Schwalbe, tak mohli rozhodnout hosté. Po kombinaci Rohovského s Janem Krále neprorazil Hendrych defenzivní val soupeře a selhal rovněž dorážející Pekárek, což znamenalo poměrně spravedlivou remízu.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Vzhledem k průběhu utkání bych remízu označil za spravedlivou. Slavkov byl lepším mužstvem v prvním poločase, kdy si vytvořil několik velkých šancí. Kdybychom dostali druhý gól, tak už by se nám to asi těžce dohánělo. My jsme naopak byli nebezpeční po přestávce, kdy jsme mohli úplně otočit výsledek. Diváci neviděli špatné utkání.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, ale vedoucí gól nás velmi povzbudil. Potom jsme hráli nátlakový fotbal a soupeř nestačil fyzicky. Nám vycházela kombinace, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku. Naši snahu bohužel přibrzdil rozhodčí, když vůbec nemělo dojít k penaltovým situacím. Po přestávce už nás sudí k ničemu nepustil, protože pískal všechno pro Štěpánkovice. Proto bod bereme.“

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (75. D. Benek [-] ) , M. Grigarčík [-] (70. D. Kožušník [-] ) , R. Heider [-] , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] (75. M. Liška [-] ) , A. Schwalbe [-] , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , P. Grygarčík [-] , D. Mosler [-]

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] (80. M. Dietrich [-] ) , P. Rohovský [-] , J. Pechník [-] (57. J. Obludník [-] ) , R. Hendrych [-] , D. Pekárek [-] (72. M. Gavenda [-] ) , J. Král [-] , J. Král [-] (71. K. Kurka [-] ) , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , R. Klement [-]

Počet diváků: 150. Rozhodčí: Adamec Jiří - VOJKOVSKÝ Michael, DUDA Radim.