21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Heraltice rozhodly v první půli

11

Heraltice dvěma góly rozhodly o výhře ve druhé části.

Velké Heraltice se v sobotu odpoledne dočkaly premiérové jarní výhry, čímž se vrátily zpět do boje o záchranu. Domácí od začátku hýřili aktivitou, jenže tečovaná rána Košárka prolétla těsně vedle tyče. Mdlé hosty potrestala až 12. minuta, kdy Adam Rolný nejprve vykoupal u lajny Tomáše Hruzíka, poté poslal průnikový pas na Otipku, který nasadil gólmanovi Matulovi jesličky – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu po akci Antonína Hruzíka, jenže Uhlík zbrkle zamířil vedle. Mušku poté správně neseštelovali ani domácí Adam Rolný se Šimonem. Děravá defenziva Vřesiny tak podruhé inkasovala až ve 32. minutě. Miroslav Rolný šikovně uvolnil Otipku a ten opět zachoval chladnou hlavu – 2:0. Úvod druhé půle sice obstaral pěkný přímák Košárka, ale jinak převzali taktovku hosté. Po snížení toužil Antonín Hruzík a fanoušci Velkých Heraltic poté zpozorněli rovněž při příležitosti Uhlíka, který se sice obtočil kolem Zvadroně, jenže následně ztroskotal na brankáři Kleinovi. Domácí odpověděli přetaženým centrem Fojtíka na Kociána, který ideálně nabil Košárkovi, ale rovněž Matula se zaskvěl. Strážce vřesinské kasy v závěru zlikvidoval i standardní situaci Adama Rolného. Hosté mohli korigovat v nastaveném čase, Wilk s Bicanem ovšem netrefili cílené zařízení a hlavičkujícího Hlouška parádně vychytal Klein.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Zápas s ostravskou Vřesinou fanoušky svou úrovní zrovna nenadchl. Na hřišti se spíše bojovali a jiskřilo od kopaček. Narozdíl od soupeře jsme šance proměnili, když jsme měli na své straně i tolik potřebné štěstíčko. V prvním poločase byli hosté takoví mdlí, což jsme potrestali. Po přestávce se hra hodně zjednodušila, když se utkání rozdrolilo do velkého množství faulu. Je až s podivem, že se nečervenalo.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér: V podstatě jsme prospali první poločas, kdy jsme nenavázali vůbec na výkon z minulého zápasu. Domácí hráli bojovně a agresivně, a šance, které jsme jim nabídli tak využili. Ve druhé půli jsme se zvedli, ale už bylo pozdě. Naši největší šanci dvě minuty před koncem brankář zlikvidoval. Výhra domácích je zasloužená.

P. Klein [-] - J. Tesař [-] , D. Šimon [-] , V. Kocián [-] (69. M. Návrat [-] ) , J. Košárek [-] (82. P. Čunta [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (85. M. Štěpán [-] ) , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (79. M. Zemborski [-] ) , J. Otipka [-] (89. J. Richter [-] )