21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Fulnek doma podlehl Kravařím

11

Kravaře rozhodly o své výhře v závěru utkání.

Ambiciózní Fulnek si v sobotním odpoledni vylámal zuby na trápících se Kravařích, čímž se hosté postarali o největší překvapení víkendového kola I. A třídy. Svěřenci trenéra Hladkého se od začátku zaměřili na pečlivou defenzivu, se kterou měli favorizovaní domácí obrovské problémy. Během prvního poločasu tedy do střelecké listiny nahlédli pouze borci z Kravař. Zrovna naběhla 33. minuta, když vyslal Schreier kupředu Pavelka, jehož prudký centr odvrátili zadáci Fulneku přímo k Těžkému a ten nádhernou ranou vyhnal všechny pavouky ze šibenice – 0:1. Domácí mužstvo příliš nevzpamatovala ani patnáctiminutová pauza. Když už se vážný postupový aspirant probil do šance, tak výtečně zasáhl mladý gólman Kurka. Strážce hostující svatyně držel čistý štít až do 81. minuty. Po rohovém kopu Kravaře nepohlídali na zadní tyči Ďuricu, který se zblízka nemýlil – 1:1. Fulnek poté vsadil vše na útočnou kartu, což se mu vymstilo. V poslední minutě si totiž Těžký všiml riskantně vyběhnuvšího brankáře Rozsypala a parádně ho ze čtyřiceti metrů přehodil – 1:2. Během nastaveného času tryskaly na trávníku emoce, když nejprve hrubě fauloval hostující Bitomský, aby Maléř okamžitě oplácel a oba kohouti vyfasovali červenou kartu.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča, asistent Fulneku: Utkání se nám vůbec nepovedlo. Hlavně v první půli jsme nehráli to co jsme si v kabině řekli. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou vážnější šanci a po právu jsme tak o gól prohrávali. Po změně stran jsme se častěji dostávali před hostující branku, vytvořili si i šance, ale bohužel jsme se zmohli jen na vyrovnání stavu. Když už se zdálo že zápas skončí smírně, tak nás soupeř překvapil do otevřené obrany a po zásluze si odvezl všechny tři body. Naše hra byla špatná. Takto se o postup nehraje.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Do Fulneku jsme odcestovali s torzem sestavy, takže jsme podobný výsledek opravdu nečekali. Z výhry máme strašnou radost. Kluci výborně dodržovali taktické pokyny, když jsme se nijak nehnali dopředu a spoléhali jsme na brejkové situace. Fulnek byl sice kombinačně lepší, ale do velkých šancí jsme ho nepouštěli. V závěru se k nám konečně přiklonilo štěstí. Kluci si hrábli až na dno sil.“

M. Rozsypal [-] - R. Krása [-] , O. Klevar [-] (46. D. Mrkvica [-] ) - V. Plný [-] (46. J. Šesták [-] ) , M. Zagol [-] , J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , P. Zagol [-] , L. Vašina [-] (81. J. Šesták [-] ) - P. Ďurica [-] , L. Maléř [-]

D. Kurka [-] - P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (77. V. Koneczný [-] ) , M. Schreier [-] , F. Baránek [-] (94. T. Mosler [-] ) , M. Pavelek [-] , P. Glabazňa [-] (90. M. Czerný [-] ) , O. Bitomský [-] , J. Tesařík [-] , F. Dombek [-] , V. Těžký [-]

ŽK: 40. M. Zagol , 61. J. Černín , 87. D. Mrkvica , 93. J. Šesták - 37. O. Bitomský , 60. M. Pavelek , 85. P. Ferenz . ČK: 94. L. Maléř - 94. O. Bitomský .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: Priesol Daniel - TABÁŠEK Kamil, BROSKEVIČ Michal.