20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Vřesina stáhla dvougólové manko

17

Štěpánkovice daly v první půli dva góly. Vřesina ztrátu dohnala a zápas skončil remízou.

Štěpánkovice vedly po prvním poločase ve Vřesině dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec musely děkovat svému brankáři Lukovicsovi, že vyválčily alespoň remízu. Ve 26. minutě se dopustil obrovské hrubky domácí stoper a Schwalbe potvrdil pověst kanonýra – 0:1. O pár vteřin později se zjevil ve výhodné palebné pozici Grigarčík, jenže o gólovou radost byl zatím ochuzen. Na opačné straně zkoušel štěstí Staněk, ale Lukovics se nenechal nachytat na hruškách. Čtyři minuty před přestávkou tedy znovu slavily Štěpánkovice. Po centru Schwalbeho brankář Matula fatálně pustil balon z rukavic a Grigarčík stál ve správný moment na správném místě – 0:2. Druhá půle už se změnila v souboj fotbalistů Vřesiny s výborným Lukovicsem. Ostravský celek vycítil bodovou šanci v 59. minutě, kdy se vyšrouboval do vzduchu Adam Hruzík a přesnou hlavičkou korigoval na 1:2. Zanedlouho se Majkut postavil k trestňáku z dobrých třiceti metrů a Lukovics se musel pořádně natahovat, aby míč vyškrábl ze šibenice. Vřesina se nakonec dočkala zaslouženého vyrovnání, o které se v 78. minutě postaral čahoun Hloušek – 2:2.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér: V prvním poločase jsme po našich dvou hrubých chybách inkasovali dvě branky. Při jedné podklouzl náš stoper, při druhé vyrobil minelu brankář. Ve druhé části jsme převzali otěže zápasu my, a soustavným tlakem jsme dokázali vyrovnat. Navíc ještě jejich brankář chytil tři tutovky. Ale musím říci, že remíza je spravedlivá a bod bereme. Jdeme zápas od zápasu, a pokud budeme hrát jako v druhém poločasu, tak můžeme hrát vyrovnanou partii s každým.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: Bod bereme, i když mě samozřejmě mrzí, že jsme zápas nedovedli k vítěznému konci. V prvním poločase jsme potrestali dvě velké chyby soupeře a vypadalo to nadějně. Po přestávce ale domácí zariskovali, když hráli pouze na tři obránce a my jsme se dostali pod obrovský tlak. Nakonec můžeme děkovat pouze gólmanovi Lukovicsovi, že nám vychytal alespoň remízu, kterou považuji za spravedlivou.