20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice vykradly Mokré Lazce

17

Mokré Lazce snižovala až, když měly tříbrankovou ztrátu.

Fotbalisté Mokrých Lazců nastoupili proti Kobeřicím v dost oslabené sestavě, takže od začátku čelili obrovskému náporu favorita. Již během úvodní čtvrthodinky hosté zasypali gólmana Kovalíka sprškou střel, jenže Oberherr, Šimeček a Petr Stuchlík při zakončení totálně selhali. Domácí poté přežili i učebnicový slalom Kubného, který se nakonec utopil ve vlastních kličkách. Ve 20. minutě hrubě chyboval Lebeda, Šimeček při sólovém nájezdu ještě uviděl volného Kryštofa, tomu ovšem v klíčovém momentu na hrbolatém terénu přeskočil balon nohu. Tabulkový lídr se dočkal zaslouženého vedení ve 24. minutě, kdy si na kolmici Kubného naběhl Šimeček a s přehledem překonal Kovalíka – 0:1. O deset minut později Kovalík vytlačil jedovku Kubného nad břevno. Následný roh Petra Stuchlíka propadl ke Kryštofovi, který z rohu šestnáctky famózně vymetl vzdálenější šibenici – 0:2. Třetí hřebíček do domácí rakve Kobeřice zatloukly v 51. minutě. Po trestňáku Kryštofa míč zacinkal o tyčku a dorážející Ševior přetlačil Garbu – 0:3. Na opačné straně vystřihl efektní nůžky Němčík. Mírné komplikace hostům způsobil až Žurek, když si počíhal na centr Římana a prudkou hlavičkou nedal brankáři Štencelovi sebemenší šanci – 1:3. Domácí viditelně ožili, ale Kostka s Lebedou měli poněkud vychýlenou mušku. Svěřenci trenéra Kamráda mohli pojistit své vedení po průniku Kubného, jenže Kryštof si vylámal zuby na Kovalíkovi. A když Kovalík zneškodnil přízemní pokus Ševiora, tak se musely Kobeřice spokojit s dvougólovým vítězstvím.

FK Sokol Mokré Lazce
David Kostka, hráč Mokrých Lazců: „Byl to zápas dvou naprosto odlišných poločasů. V první půli jsme špatně přistupovali k hostujícím hráčům, kteří měli mnoho prostoru. Po přestávce jsme na Kobeřice vletěli, vytvořili jsme si slušný tlak, jenže pak jsme po standardní situaci potřetí inkasovali. Poté jsme dokázali snížit a byli jsme silnější na míči, ale soupeř už nás k ničemu vážnějšímu nepustil.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí TJ Sokol Kobeřice: „Do zápasu jsme výborně vstoupili, ale bohužel jsme nedokázali proměnit velké šance, takže jsme byli trošku nervózní. Uklidnili jsme se až po vedoucím gólu Šimečka a pak se navíc nádherně trefil Kryštof. V prvním poločase jsme dostali soupeře pod značný tlak, když jsme se výborně pohybovali. Po přestávce jsme ale polevili a vzpamatovala nás až branka Mokrých Lazců. Pořád máme postup ve vlastních rukách.“

R. Kovalík [-] - D. Kostka [-] , F. Balda [-] , J. Žurek [-] (78. K. Lomozník [-] ) , Z. Říman [-] , D. Lebeda [-] (89. A. Novák [-] ) , M. Němčík [-] , P. Wojnar [-] (88. A. Hiemer [-] ) , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] (70. D. Exner [-] ) , M. Lukáš [-]

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] , P. Ševior [-] , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] (84. F. Rother [-] ) , P. Stuchlík [-] (62. P. Mezera [-] ) , F. Kollek [-] (75. J. Čujek [-] ) , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (78. M. Stříbný [-] )

ŽK: 87. Z. Říman - 49. P. Hartmann , 74. P. Ševior .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - KUBÁČEK Vojtěch, JURČEK Ondřej.