20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Fulnek si veze tři body z Darkoviček

17

Jednobrankový náskok potvrdil Fulnek dvěma góly v samém závěru zápasu.

Darkovičky sice na domácí půdě podlehly třígólovým rozdílem ambicióznímu Fulneku, ale takhle vysoká porážka se dala označit za poněkud krutou. Úvodní půlhodinka přinesla oboustrannou oťukávanou v mnohém připomínající šachovou partii. Poté ovšem hosté rychle rozehráli standardní situaci a Maléř z pětadvaceti metrů nachytal gólmana Preisnera na hruškách – 0:1. Domácí fotbalisté se snažili okamžitě odpovědět, jenže Moravec si vylámal zuby na brankáři Rozsypalovi, který následně zpacifikoval i parádní trestňák Kremzera. Rovněž Fulnek pálil slepými náboji, takže se do šaten odcházelo za průběžného stavu 0:1. Hubené manko mohly Darkovičky vymazat hned zkraje druhé půle. Jamnický totiž obdržel vynikající pas od Bajgera, jenže při sólovém nájezdu ztroskotal na spolehlivém Rozsypalovi. O chvíli později Rozsypal chyboval v souboji s dotěrným Turanským, ale na brankové čáře úřadoval jeden z hostujících zadáků. V závěrečné čtvrthodince vsadili domácí borci vše na útok a risk se tentokrát neukázal ziskem. Houževnatý odpor Darkoviček nejprve zlomil Ďurica (0:2), aby v poslední minutě jistil výhru Fulneku Štefek, který suverénně zužitkoval rohový kop (0:3).

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Výsledek je hodně zkreslený. Prohrát třígólovým rozdílem jsme si určitě nezasloužili. První poločas byl docela vyrovnaný, druhá půle byla za naší strany doslova vynikající. Dá se říct, že jsme Fulnek třicet minut skoro nepustili k balonu. Podobnou dominanci jsem nečekal. Potom jsme bohužel udělali hloupou chybu a třetí obdržený gól už vyplynul z naší hry vabank.“

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča, asistent trenéra: Byl to opět jeden z těžkých zápasů. Hrálo se od začátku opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Hrálo se nahoru, dolů. Poté, když jsme šli následně do vedení, tak jsme chtěli přidat ještě jednu branku, abychom se uklidnili. Bohužel ta nepřišla, a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým vedením. Do druhé půle nastoupili domácí s větším nasazením a prvních deset minut nás přehrávali. Až když jsme přidali druhou branku, tak přišel klid do našich řad a zápas jsme v tu chvíli měli pod kontrolou. Chtěl bych celému týmu poděkovat za přístup k zápasu a za skvělý výkon, který si zasloužil další tři důležité body do tabulky. Borci jen tak dál.

T. Preisner [-] - L. Moravec [-] (76. O. Diviš [-] ) , T. Kabich [-] , M. Gai [-] , M. Jamnický [-] (88. J. Kaniok [-] ) , P. Kremzer [-] (46. M. Bajger [-] ) , P. Turanský [-] , R. Wicker [-] (70. R. Kempný [-] ) , D. Strachota [-] (83. A. Kuřidém [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

M. Rozsypal [-] - O. Klevar [-] (80. J. Štefek [-] ) , R. Krása [-] , D. Mrkvica [-] - J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , L. Vašina [-] , V. Plný [-] (70. J. Šesták [-] ) , M. Zagol [-] - P. Ďurica [-] (89. P. Jurča [-] ) , L. Maléř [-]

Počet diváků: 90. Rozhodčí: LEVINGER Milan - LALÍK David, KARAS Michal.