19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Darkovičky těsně vyhrály

15

Heraltice se nadále trápí, když tentokrát nestačily na Darkovičky.

Velké Heraltice sice ve středu slavily triumf v okresním poháru, jenže o víkendu se znovu vrátily do kruté reality, když si další porážkou hodně zkomplikovaly boj o záchranu. Domácí absolutně nezachytili začátek zápasu, protože čelili drtivému náporu soupeře. Hned ve 2. minutě orazítkoval Turanský přímo z rohu břevno. O chvíli později už se Darkovičky radovaly, když ukázal všem záda Jamnický a křížnou ranou trošku zaskočil gólmana Kleina – 0:1. Hosté pokračovali ve své krasojízdě, jenže pokus Turanského se pouze otřel o horní tyčku a velkou tutovku pak zazdil také Jamnický. Velké Heraltice odolávaly do 33. minuty, kdy převzal Jamnický míč od Kremzera, opět nebral nevídanou rychlost a naservíroval balon na zlatém podnose Moravcovi – 0:2. Domácí fotbalisty probrala až poločasová pauza a především korigující trefa Fojtíka, který se přimotal k úspěšné dorážce – 1:2. Poté dokonce viselo ve vzduchu vyrovnání, jenže Košárek s Adamem Rolným slibné příležitosti prohospodařili. Darkovičky následně reagovaly neproměněnými šancemi Jamnického a Adamčíka. Náladu si hosté spravili necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Moravec odvedl výbornou černou práci a Jamnický parádně vymetl šibenici – 1:3. Velké Heraltice zapěly svou labutí píseň v nastaveném čase. Košárek přetáhl centr na Vladimíra Valchaře, který hlavou pečetil na 2:3. Domácí kapitán mohl vzápětí zařídit dělbu bodů, jenže Darkovičky klinickou smrt přežily.

TJ Sokol Velké Heraltice
René Štěpán, trenér Velkých Heraltic: „Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu. Darkovičky na nás vyrukovaly s jednoduchým fotbalem, když nakopávaly dlouhé míče na rychlé útočníky a nám to dělalo obrovské problémy. Navíc jsme po vlastních chybách obdrželi dva hloupé góly. Pomohla nám až střídání, když jsme se po přestávce výrazně zlepšili, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Ukázalo, že nestačí hrát pouze jeden poločas.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Mužstvo podalo výborný taktický výkon. Přitom jsme těžce lepili sestavu, takže dostali příležitost dorostenci a zvládli to skvěle. Velkým Heralticím podle mého názoru uškodilo pohárové utkání. Hlavně v prvním poločase hrály velmi špatně, když jsme klidně mohli vést pětigólovým rozdílem. Po přestávce se sice domácí zlepšili, ale my jsme zvítězili naprosto zaslouženě.“

P. Klein [-] - D. Šimon [-] , J. Otipka [-] (80. J. Richter [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (46. J. Košárek [-] ) , M. Zemborski [-] (80. M. Štěpán [-] ) , M. Návrat [-] (46. V. Kocián [-] ) , P. Čunta [-] (46. J. Tesař [-] )

P. Varga [-] - R. Wicker [-] , L. Moravec [-] (87. J. Kaniok [-] ) , M. Jamnický [-] , D. Strachota [-] , T. Kabich [-] , M. Gai [-] (64. A. Kuřidém [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] , R. Kempný [-] , P. Adamčík [-]

ŽK: 62. V. Kocián , 85. M. Rolný - 3. R. Kempný , 67. M. Jamnický , 69. T. Kabich .
Počet diváků: 111. Rozhodčí: JURYGÁČEK René - SZKUTA Petr, PASTERČÁK Jozef.