19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Jakubčovice těsně porazily Chlebičov

1. T. Murin , 29. T. Murin - 71. A. Korbel
14

Chlebičov snižoval dvoubrankový náskok.

Fotbalisté Chlebičova odcestovali do Oder v hodně oslabené sestavě, a než se stačili na trávníku rozkoukat, tak prohrávali. U postranní lajny nejprve propadl Starý, Murin poté obelstil Lindu a překonal rovněž gólmana Sýkoru – 1:0. To stále ještě běžela 1. minuta. Podruhé se Jakubčovice radovaly ve 29. minutě, kdy vypíchly balon Korbelovi, okamžitě přešly do rychlého brejku a Murin zdvojnásobil počet zářezů na střelecké pažbě – 2:0. Po přestávce ovšem nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Chlebičov nečekaně převzal iniciativu, jenže doplácel na mizernou koncovku. Nejprve propadl dlouhý výkop Sýkory až ke Korbelovi, který ovšem neuspěl. O pár vteřin později zakončoval příliš slabě Metelka a změnu skóre opětovaně nezařídil ani Korbel, když se místo přihrávky na volného Matyáška utopil ve vlastních kličkách. Na opačné straně vymyslel šikovnou patičku Schreier, ale Sýkora se nenechal překvapit. Zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem se hostům zranil Došla a než stačili poslat do pole povoláním brankáře Josefuse, tak paradoxně udeřili v deseti lidech. Dzierža totiž sklepl míč Korbelovi, který neohroženě vnikl do vápna a chladnokrevně zavěsil – 2:1. Jakubčovice se mohly definitivně uklidnit po nedorozumění Sýkory s Lindou, ale zahodily penaltu. O hubený náskok se tedy strachovaly až do poslední minuty.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: Dali jsme gól hned z naší první akce v první minutě a to asi poznamenalo celé utkání, protože jsme si mysleli že se soupeř porazí sám. Do stavu 2:0, do naší neproměněné penalty jsme zápas kontrolovali, ale po penaltě a následném snížení jsme se začali strachovat o výsledek už jsme to jen ubojovali. Ale je důležité že jsme tři body z Mokrých Lazců potvrdili domácí výhrou.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Bylo to utkání dvou naprosto odlišných poločasů. V první půli jsme dostali velmi rychlý gól, což nás dost srazilo. Sportovně musím uznat, že soupeř byl v těchto momentech lepší. Během přestávky jsme si některé věci vysvětlili a obraz hry se úplně otočil. Najednou jsme byli nebezpečnějším mužstvem. Jakubčovice měly co dělat, aby výhru uhájily. S výkonem ve druhé půli jsem spokojený.“

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] , R. Šaran [-] (88. D. Solanský [-] ) , D. Chovanec [-] (90. K. Molnár [-] ) , D. Rybařík [-] , T. Murin [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , D. Staff [-] (70. J. Petr [-] ) , Z. Sommer [-]

V. Sýkora [-] - J. Majewski [-] , M. Starý [-] , L. Gabaj [-] (46. M. Došla [-] ) , F. Linda [-] , T. Štefka [-] - M. Dzierža [-] , D. Matyášek [-] , D. Moša [-] , F. Metelka [-] - A. Korbel [-]

ŽK: 90. D. Solanský - 67. V. Sýkora .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: ČUBA Daniel - CHÝLEK Martin, ČERNOEVIČ Alexandr.